Hibe Kredi

Eyfel Parfüm Bayilik Şartları Nedir?

Eyfel Parfüm Bayilik Şartları Nedir?

Bir çok kozmetik ürüne imza atan Eyfel, parfüm sektöründe de adını sıkça duyurmaktadır. 2021 yılı itibarı ile sağlık bakanlığı onaylı ürünler üreten Eyfel sadece yurt içi bayilikleri ile yetinmeyip bir çok Avrupa ülkesine ihracatta bulunup bayilikler kurmuştur. Sizlerde köklü Eyfel ailesine katılmak istiyorsanız şayet firma tarafından istenilen şartları sağlayarak sayfamızdaki başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Eyfel parfüm bayilik şartları nedir ve franchising için izlemeniz gereken yolu aşağıda bulabilirsiniz.

Neden Eyfel parfüm bayiliği almalıyım

Kalıcı kokusu ve zengin seçeneklerinin yanı sıra Eyfel parfüm bayiliğini seçmeniz için bir neden de firmanın kozmetik sektöründe göstermiş olduğu başarıdır. Arzu etmeniz ve istenilen talepleri sağlamanız durumda kurmuş olduğunuz parfümeri dükkanınız da firma tarafından üretilen kozmetik ürünler olan başta deodorant, olmak üzere oda kokuları (7 farklı bambu çubuklu ), saç şekillendirici jöle (5 farklı parfüm aromalı kokulu) ve wax, ter koku önleyici roll-onlar sabun ( 5 farklı koku seçenekli ) ve kolonya satışları da gerçekleştirebilirsiniz.

Eyfel parfüm iletişim bilgileri

Türkiye ve yurt dışında bir çok satış noktasına sahip Eyfel parfümleri için iletişim adres, telefon bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Şeker pınar mahallesi, Feyzi çakmak caddesi, Ayça sokak, Numara: 27  ÇAYIROVA – KOCAELİ

Mağaza Destek Sorumlusu

Fidan İMAT

siparis@eyfelparfum.com.tr

Tel: +90-850-840-58-56 – E-posta: info@eyfelparfüm.com.tr

Eyfel parfüm bayilik başvurusu nasıl yapılır?

Eyfel ailesine katılmanız için İnternet üzerinden başvuru formunu doldurmanız ve göndermeniz yeterli olacaktır. Yapmış olduğunuz Eyfel parfüm bayilik başvurusu neticesinde bulunduğunuz bölge müdürü gerekli ön incelemeleri sağladıktan sonra size formda bırakmış olduğunuz iletişim numarası üzerinden dönüş sağlayarak bayilik başvurunuz ile ilgili ayrıntıları aktaracaktır.

Buna göre firma tarafından belirlenen il ve ilçelerde parfümeri açmanız gerekmektedir. Yine de firma talep edilen diğer il ve ilçeleri sizin iş planınıza göre değerlendirmektedir. İş planı Eyfel için en önemli kriterdir. Hazırlayacağınız iş planında bölgenin nüfus yoğunluğu ve açmak istediğiniz işletmenin işlet cadde üzerinde belirtilmesi çok önemlidir. Firmanın dikkat ettiği bir diğer husus da kiralanacak olan dükkanın m2 tir. Zira tutmak istediğiniz dükkanın en az 10 m2 olması gerekmektedir.

Parfümeri Kurulum Maliyeti Ortalama Ne Kadardır?

Hemen hemen tüm parfümeri bayilik maliyetleri aynıdır. Bayilik maliyetleri günümüz şartları ile 50 bin TL den başlamaktadır. Bulunduğunuz dükkanın büyüklüğüne göre maliyet oranları değişiklik gösterecektir. En ufak ebatlarda bir dükkan tuttuğunuzu var sayarsak maliyet giderleriniz aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kurulan parfümeri dükkanının iç dekorasyon giderleri ortalama 20 ile 30 bin TL arasından değişiklik gösterebilmektedir.
 • Reklam tabela ve dükkan etiket süslemeleri 8 bin TL civarlarından tutacaktır.
 • Kalan 10 ve ya 15 bin TL ile de almış olduğunuz bayilik tarafından sağlanan ürünlerin alımları gerçekleştirilmektedir.

Kurmuş olduğunuz parfümeri dükkanı için yapılan restorasyon işlemleri firma tarafından daha önce anlaşma sağlanmış dekorasyon ve reklamcılar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Parfümeri Dükkanı Tutarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Özellik ile belirtmemiz gerekir ki tutuğunuz veya tutacağınız dükkana restorasyon giderleri yapacağınız için mümkünse uzun vadelerde kira kontratı imzalayınız (en az 5 yıl) Tutulacak olan iş yerinin mutlaka ana cadde üzeri veya halkın yoğun olarak geçtiği sokaklardan tutunuz. Dükkanın dış görünümü oldukça önemlidir. Dış cephe kompozisyon çalışması yaptırarak kendinize maliyet çıkarmak istemiyorsanız görsellik olarak temiz ve yeni olan dükkan seçiminde bulununuz. Yine içerideki ürünlerin daha rahat görüne bilmesi için dükkanın dış camının tavandan yere kadar olması daha uygun olacaktır.

Parfümeri Kurulması İçin Gerekli Evraklar Ve Belgeler Nelerdir?

İster bayilik ile isterse doğrudan kurulacak olan bir açık parfüm dükkanı için belediyelere, vergi dairelerine ve SGK – BAĞ-KUR gibi sigorta kurumlarına bazı belgeleri/evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Bunun için izlemeniz yol ise;

 1. Bağlı olduğunuz belediye ye başvurarak iş yeri kurulması için açılış belgesinin çıkarılması gerekmektedir.
 2. Vergi dairesine başvuru yapılarak vergi levhası çıkarılması gerekmektedir.
 3. Her hangi bir yerde sigortalı olarak çalışmıyor veya emekli değilseniz mutlaka SGK veya BAĞ-KUR başvuru yaparak kendinizi ve çalışanınızın sigorta başlangıcını sağlamanız gerekmektedir.
 4. Özellik ile KOSGEB ve Esnaf Ticaret Odaları tarafından sağlanan kredi olanaklarından da istifade edebilmeniz için bağlı olduğunuz meslek odasına kayıt işlemini yapmanız icap etmektedir.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için ise aşağıdaki evrak / belgeler gerekecektir.

 • Vesikalık fotoğraf ( en az 2 adet suret )
 • T.C. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri
 • Tutulan dükkanın yapı izni ve fotokopisi
 • İtfaiye tarafından düzenlenen uygunluk belgesi

gerekmektedir. İş yeri açılışında istenilen evrakların ayrıntılı şeklini burada bulabilirsiniz.

Eyfel parfüm fabrika / üretim hane tanıtım videosu

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Müjgan kizilenis dedi ki:

  Bayiilik devirle mümkün mü.bir Eyfel bayiiligini üzerime alabilir miyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, devir alabilirsiniz.

 2. ahmet haşim birbilen dedi ki:

  50 metrekare dükkan için kurulum maliyeti nedir ne kadar ürün gönderiyorsunuz ne kadar kar marjı ile çalışıyoruzgenel olarak bilgilendirme alabilirmiyim.

 3. Tihomir Tachev dedi ki:

  Ingiltere ici bayilik mumkunati varmi

  1. Mehmet dedi ki:

   İsim hakkı ücreti talep ediyomusunuz ediyorsanız ne kadar acaba öğrenebilirmiyim

 4. Sedat çetin dedi ki:

  Eyfel parfüm kalitesine guvenerekten bayilik muracattina talibim teşekkürler