KOSGEB Kredi

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar Çalışan Bulamıyor

Önceleri hastanelerde çoğunlukla görmüş olduğumuz maskeler, günümüzde artık herkes tarafından kullanılıyor. Bunun nedenini söylememize hiç gerek yok sanırım! Artan bu ani talep üzerine ise, maske üreticileri de ciddi sıkıntılar çekmektedir. Her ne kadarda çok fazla sayıda hijyenik maske üretim firmaları açılsa da bir türlü halen arzın önüne geçilememektedir. Bunun sebebi ise kesinlikle hammadde eksikliği değildir. Tek sıkıntı eleman eksikliğidir.

Evde Maske Paketleme İşi Veren Firmalar Çalışan Bulamıyor

Bu nedenle özellikle maske üreticileri bu açığı telafi etmek için ürünlerini evlere paketlemek için vermektedir. Hatta İŞKUR bile bu seferberliğe kol kanat olmuştur. Böylelikle hem ev hanımları için de ciddi bir ek gelir imkanı sağlanmıştır, hem de maske üreticilerin paketleme (ambalajlama) sıkıntısı ortadan kalkmıştır. Sizde şayet bu pastadan pay almak istiyorsanız da, tek yapmanız gereken bu iş ilanlarına başvuru yapmanızdır. Nasıl yapacağız diyorsanız? Detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Maske Paketleme İşi Nedir?

Korona virüs salgınıyla birlikte maskeler hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Aslında bu maskeleri sadece virüs nedeni ile değil, normal şartlarda da kullanmamız sağlığımız açısından çok daha  iyi olacaktır. Mesela havasız kalabalık ortamlara girdiğimizde, farklı hastalıklar kapmamamız için kullanmalıyız. Hastanelere gittiğimizde yada bir gribal enfeksiyon geçirdiğimizde, hem kendi sağlığımız için hem de etrafımızdaki kişiler için, muhakkak maske kullanmalıyız.

Evde-Maske-Paketleme-İşi-Nedir

Özellikle kış aylarında yaşamış olduğumuz soğuk algınlığı, grip gibi salgın hastalığın olduğu dönemlerde daha da çok dikkat etmeliyiz. Kısacası maskenin hayatımızda büyük bir önemi olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Şuan virüs salgını nedeni ile kullanılan maskelerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Maske çeşitlerinin arasında,

 • Dış görünüşü
 • Model değişiklikleri
 • Renk değişiklikleri
 • Yıkanabilir özellikte olması
 • Kullanılan malzeme kalitesi

gibi çok fazla farklı çeşidi olan maskeler piyasada bulunmaktadır. Ama bizleri daha sağlıklı bir şekilde koruması için N95/FFP2 maskelerini kullanmamız gerekmektedir. 2020 ve 2021 yılında maske zorunluluğu gelmesiyle birlikte, maske imalatı yapan fabrikalar tonlarca gelen siparişleri zamanında yetiştirmekte zorluk çekmektedirler. Türkiye maske imalatı yapan firmalar yurt dışına da gönderilmektedir. Bu sebepten dolayı ise, firmalar yada büyük fabrikalar paketleme işini evlere ek iş olarak vermektedir. Bu sayede istenilen siparişler zamanında teslim edilmekte olup, paketlemeler kısa sürede yapılmaktadır. Farklı dallarda paketleme işi yapmak isterseniz eğer, evde plastik pet bardak paketlemede yapılmaktadır. Evde Plastik Pet Bardak Paketleme İşi Yapmak İsteyenler sizler için gerekli olan bilgiler adres üzerinde bulunmaktadır. Şimdi gelelim evde maske paketleme işinin nasıl yapıldığına.

Evde Maske Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Salgının yayılmaması amacı ile sağlık tedbirleri kapsamında maske üretimleri hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bununla birlikte evlere iş veren firmaların sayısı epey bir artmaktadır. Peki evde maske paketleme işi nasıl yapılır diye soranlar için. Firma tarafından sizlere gönderilen malzemeler ve maske modelleri şu şekildedir.

 • N95/FFP2 koruyucu maske

koruyucu-maske

 • 3M 9312 Ffp1 ventilli toz ve sis maskesi

ventilli-toz-ve-sis-maskesi

 • 3M 1826 cerrahi maske

cerrahi-maske

 • Maskeleri kulaklarımıza takmak için kopmayan esnek lastikler
 • Maskeleri koyacağınız ambalaj ve paketler
 • Büyük ambalaj kutuları (koliler)
 • Koli bandı

fabrikadan sizlere getirilmektedir. Bu maskelerin görüntü ve renk farklılıkları haricinde kullanılan malzeme ve kalitesine göre değişiklikler göstermektedir. Maskeler sizlere verilirken karışık bir şekilde verilmektedir. Malzemeleri sizlere teslim eden görevli tarafından iş hakkında bilgiler verilmektedir. Modellerin tanıtımı ve nasıl ayırıp paketleyeceğinizin bilgisi verilmektedir. Bundan sonra yapmanız gerekenler ise,

 • Sizlerden ilk olarak modelleri ayrı ayrı olacak şekilde ayırmanız istenmektedir.
 • Tüm modelleri birbirinden ayırdıktan sonra ikici aşama olarak lastiklerini takmanız gerekmektedir.
 • Maskelerin sağ ve sol kısımlarında ufak yuvarlak şeklinde delikler bulunmaktadır.
 • Firma tarafından verilen esnek, kopmayan lastikleri deliklere düzgün bir şekilde takıp iki ucunu birleştirerek düküm atmalısınız.
 • Attığınız düğümleri kontrol ederek sağlam olup olmadığına bakmanız gerekmektedir.
 • Sonrasında bütün işlemler bittikten sonra hazır olan maskeleri ambalajlamaya yani kutulara koymaya
 • Her maske gurubunun paketlemesi farklı olmaktadır.
 • N95/FFP2 koruyucu maske ve  3M 9312 Ffp1 ventilli toz ve sis maskesi kutulara sadece tek bir adet olarak koyulur.
 • 3M 1826 cerrahi maskeleri ise, sizlere verilen kutu boyutuna göre 10’arlı yada 20’şerli olarak koyulur.
 • Ürün guruplarına göre ambalajlama işlemi bittikten sonra hazırlamış olduğunuz paketleri büyük kolilere düzgün bir şekilde dizmeniz gerekmektedir.
 • Son olarak yapmış olduğunuz maskelerin isimlerini kolilerin üzerlerine tanımlarını yazarak koli bandı ile ağız kısmını kapatmanız gerekmektedir.

Yapacağınız paketleme işlemi bu kadardır. Fakat firmanın sizlerden istemiş olduğu bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Maskeler sağlığımız için önemli derecede olduklarından dolayı paketleme esnasında muhakkak hijyene önem vermeniz gerekmektedir. Paketleme esnasında muhakkak eldiven kullanmalısınız ayrıca sürekli dezenfektan yapmanız istenmektedir. Evde maske paketlemenin nasıl yapılacağını öğrendiğimize göre sıra geldi bu işi hangi fabrika ve firmaların verdiğine.

Evinizden çalışarak ek gelir kazanmak istiyorsanız Ek İş Arayan Bayanlara Harika Bir Teklifimiz Var! tekliflerden faydalanabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileridir?

Evde paketleme işi isteyenler için çok farklı dallarda bir çok paketleme iş çeşidi bulunmaktadır. Türkiye genelinde büyük firmalar evlere paketleme işi vermek için sosyal medya aralığı ile sitelerden ilan vermektedir. Hangi şehirde olursanız olun bu ilanları gördüğünüzde başvurmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bazı firmalar paketleme işleri kargo aracılığı ile yapmaktadır.

Evde-Paketleme-İşi-Veren-Firmalar-Hangileridir

Evde paketleme işi veren firmalara gelecek olursak eğer, İŞKUR aracılığı ile firmalar paketleme ilanları vermektedir. İŞKUR sayfasına üye olmanız gerekmektedir. üyeliğiniz gerçekleştiği taktirde yayımlanan bütün iş imkanlarından yararlanabilirsiniz. Sizler için en güvenilir adres İŞKUR’dur. İŞKUR Evlere İş Veriyor Mu? (10 FARKLI PAKETLEME İŞ İMKANI) adresi üzerinden sizler için gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Özellik ile sizlere söylemem gereken evde iş imkanı için sizlerden başvuru esnasında para isterlerse kesinlikle göndermeyin. Bilin ki o kişiler dolandırıcıdır. İş veren firmalar veya fabrikalar sizlerden hiç bir şekilde ön başvuruda yada sonrasında para talep etmezler.

Evde Maske Paketleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir çoğumuz için evde paketleme yapma işi kolay gelmektedir. Yapmaktan çok önemli olan güvenilir sürekliliği olan paketleme işini bulmaktır. Ne yazık ki ülkemiz genelinde işsizliğin artmasıyla birlikte evde ek iş yapmak isteyenlerin sayısı çok fazla yükselmektedir. Bu nedenle eskiden çok rahat paketleme işi bulunabiliyordu şimdi ise biraz daha zordur.

Evde-Maske-Paketleme-Başvurusu-Nasıl-Yapılır

Başvuruda bulunmak için yazmış olduğumuzun makalenin sonundaki yorumlar kısmına sadece paketleme olarak iş arıyorum diye bilgi bırakırsanız. Bu sayfa üzerinden de sizlere geri dönüş sağlayabilirler. Firmalar bizlere evde ek iş talebinde bulunduğuna dair zaman zaman sayfamızda bilgiler vermektedir.

Eskişehir, Bilecik, Bursa şehirleri arasında ikametgah eden vatandaşlarımız için harika bir iş fırsatı bulanmaktadır. Eskişehir, Bilecik’ deki Baylar Bayanlar Ek İş Yapmak İster misiniz? Cevabınız ”EVET” ise hemen başvurmalısınız.

Sizlerin yapması gereken evde maske paketleme başvurusu için internet üzerinden verilen ilanları takip etmelisiniz. İlan duyurularını gördüğünüzde ise, ilan sayfasının aşağısında muhakkak başvuru formu bulunacaktır. O formu sizden istenilen bilgileri vererek eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Firmalar vermiş olduğunu bilgilerin araştırmasını yapıp sizlere en kısa süre içinde olumlu yada olumsuz olarak dönüş sağlayacaklardır. Eğer başvurunuzu İŞKUR üzerinden yaptı iseniz. Muhakkak firmanın iletişim adresleri ve tüm bilgileri bulunmaktadır.

Evde Maske Paketleme İşinden Kazanacağınız Miktar

Maske paketleme işini evlere veren firmalar biran önce siparişleri yerlerine yetiştirmek için vermiş oldukları miktarlar oldukça yüksektir. İş veren firmalar işleri titizlikle ve özenle yapıldığında ücrette bonkör olabiliyorlar. Fabrikalar evlere veriş olduğu paketleme işi için genel olarak haftalık ödeme yapmaktadırlar. Alacağınız en düşük miktar ise 700.00 TL olmaktadır. Bu rakamda sizlere aylık olarak ne kadar miktara gelir gelin hep birlikte geçelim.

Maske paketleme işinden alacağınız haftalık para 2  hafta sonra alacağınız net para 1 ay sonra alacağınız net para
700.00 TL 1.400.00 TL 2.800.00 TL

Yalnız ödemeleri vermiş oldukları işleri teslim aldıktan 1 hafta sonra yapmaktadırlar. Sebebi ise yapmış olduğunuz ürünlerin kontrolünü sağlamaktır. Eğer yapmış oldukları kontrollerde bir sorun ile yada şikayetle karşılaşmazlar ise, size yeni işler ve almanız gereken miktarı diğer hafta getirirler.

Evde-Maske-Paketleme-İşinden-Kazanacağınız-Miktar

Genelde bu işi veren firmalar yut dışına da ihracat yapmaktadırlar. Yani büyük firmalardır. O yüzden ödeme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız sadece 1 hafta içeriden gider oda söylemiş olduğumuz gibi kontrol amacı için. Sizlerin bu konuda tek yapmanız gereken özenli ve dikkatli bir şekilde çalışmaktır. İşinize ne kadar özen gösterir iseniz devamlılığı o kadar uzun sürer ve gereğinden fazla para kazanma imkanınız olur.

Kendi işimi kurmak istiyorum ama 1 Kuruş Param Yok Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım? diyorsanız. Gelin neler yapabileceksiniz hep birlikte görelim.

Evde Paketleme İşi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evet arkadaşlar size burada önemli bir bilgiyi vermem gerekiyor. Evde paketleme işi ararken dolandırıcılara mağdur kalmayın. Şuanda etrafımızda insanları her şekilde dolandıran bir çok fek hesaplar bulunmaktadır. Sizlerin dikkat etmesi gereken nokta ise, başvuruda bulunmuş olduğunuz firma yada fabrikaların önce araştırmasını yapın. Her önünüze gelen paketleme işi yapmak ister misiniz? sorusuna hemen atlamayın. Yani kesinlikle kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.

Evde-Paketleme-İşi-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

Önce firmayı araştırın gerekirse yorumlarına bakarak başka kişilere ulaşım sağlayın. Daha sonrasında baktınız gerçekten güvenilir. Ondan sonra işlemlere geçin mümkünse. Gerekli olan bilgilerinizi araştırmanızı yapıp güven sağladığı taktirde verin. Yoksa etrafımızda binlerce kişi var bu konu yüzünden mağdur kalan. Kimileri emniyet kapılarında, kimileri savcılıkta bir çare çözüm yolu arıyorlar. Lütfen sizlerde onlardan biri olmayın.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 301 YORUM
 1. Safinaz dedi ki:

  Evde paketleme işi istiyorum

 2. ERBİL KAYMAZ dedi ki:

  Istanbul da yaşıyorum ve maske paketleme işi yapmak istiyorum lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz

 3. Derya dedi ki:

  Bilgi almak istiyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum cormda oturuyorum

 4. Derya dedi ki:

  Evde maske paketleme işi yapmak istiyorum

 5. Sevgül dedi ki:

  Evde maske paketleme işi yapmak istiyorum

 6. Burcu dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 7. Gamze Kahveci dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum.