KOSGEB Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (Akbank Faizsiz Veriyor)

2022 yılına da işsiz hali ile çalışmayan ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankalar da benim favorim kesinlikle Akbank T.A.Ş tır. Bunun en geçerli nedeni ise, 5.000 TL kadar faizsiz ihtiyaç kredisi dahi vermesidir. Tabi talep ettiği 2 şarta sahipseniz, o ada ayrı! Şayet şartlarına haizseniz de nasıl başvuru yaparak, Akbank’tan bu parayı alacağınızı sizlere anlattım. Boş yere bu neden Ziraat bankası veya Vakıfbank ile Halk Bankası gibi özellikle Devlet bankalarında kredi alacağım diye bence zaman kaybetmeyin. Çünkü, bu 3 banka bırakın faizsiz krediyi, faizli dahi olsa ev kadınlarına çünkü vermemektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (Akbank Faizsiz Veriyor)

Akbank haricinde ev hanımlarına kredi veren diğer başka alternatif banka olan Denizbank’tan da sayfa devamında yer ayırdım. Bunun yanı sıra sıklıkla sorulan PTT (Postane) ev hanımlarına kredi veriyor mu? sorusunu da cevapladım.

Akbank Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Vermektedir! Ama 1 Şartla!

Akbank ev hanımlarına kredi vermektedir. Bunun kanıtını da videomda gösterdim. İzlediğiniz zaman ilk olarak sigortasız olduğumu size kanıtladım. Hali ile gelir belgesiz biri olduğum da alenen belli olmaktadır. İkinci olarak ise; ilki 38.000 TL 60 ay vadeli, ikincisi ise 100.000 TL 36 ay geri ödemeli kredi çektiği sizler de göre bilirsiniz. Geçmiş yıllarda gelir belgesiz çekmiş olduğum bu krediyi şuan siz faizsiz dahi kullanabilmektesiniz. Bunun için ise yalnız sadece 2 şarta sahip olmanız yeterli olacaktır. Faizsiz ve faizli olarak Akbank’tan nasıl kredi çekileceğinin anlatımına geçmeden bu 2 şarttın ne olduğundan bahsetmek istiyorum.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Çekme Şartları Nedir?
Kredi Türü Aranan Şarlar Nelerdir?
Faizsiz Kredi
 • İlk defa Akbank müşterisi olmanız.
 • Uzaktan Akbank müşterisi olmalısınız.
 • Kredi başvurusunu İnternet mobil bankacılık üzerinden yapmanız.
 • Findeks KKB notunuzun risk içeren gurup içinde yer almıyor olması.
Faizli Kredi
 1. Findeks KKB not sorgulamanızın olumlu geçmesi.
 2. Akbank Direkt (Mobil Bankacılık) üzerinden kredi başvurusunda bulunmanız.

Akbank gelir belgesiz faizli ve faizsiz kredi çekmenin şartları bunlar. Bu şartlara uygunsanız, nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağım.

 • Faizli olarak sadece Findeks KKB notunuzun sorgulaması olumlu olması halinde nasıl kredi alacağınızı bu sayfada yalnız anlatmayacağım. Çünkü, bu daha önce resimli bir şekilde Akbank 100 Bin TL 36 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi Veriyor da anlatım. O sayfaya girerek ben nasıl aldığımı göre bilirsiniz. Aynı şekilde başvuru yaparak sizde bu krediden istifade edebilirsiniz kıymetli ev hanımları.
 • Hiç bir şekilde daha önce maaşlı çalışmadığınızdan dolayı kredi notunuz oluşmadıysa da nasıl oluşturabileceğinizi de yine başka bir içerikte anlattım. Kredi Notum 0 Hiç Oluşmadı! Nasıl Oluştura Bilirim? Kredi Çekebilirim? de bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Faizsiz yada ileride faizsiz kredi başvurusu yapmadan önce ama ilk olarak Akbank vadesiz mevduat hesabınızı açmamız gerekiyor. Bunu uzaktan şubesiz bir şekilde açmak için de elinizin altında şunların olması gerekir.

 1. NFT özelliği bulunan akıllı bir cep telefonu.
 2. Yeni çipli nüfus cüzdanı.

Not: Faizli kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, vadesiz mevduat hesaplarını herhangi bir Akbank şubesine giderek açabilirler.

Bu iki bahsettiğim şeye sahipseniz, faizli yada faizsiz olarak belgesiz kredi başvurusu için gerekli olan vadesiz mevduat hesabını açmaya koyulabiliriz.

Akbank Şubesiz Mevduat Banka Hesabı Nasıl Açılır? (Bankaya Gitmeden)

Akbank mobil bankacılığını kullana bilmenizin ilk şartı, bankada bir hesabınızın olmasıdır. Bu hesap açma işlemini ise 2 şekilde yapabilirsiniz. 1. Islak imzanızla herhangi bir Akbank T.A.Ş şubelerinin ”Bireysel Müşteriler” departmanına giderek. 2. Olarak ise hiç yerinizden dahi kalkmadan akıllı cep telefonu ve çipli kimlik belgesiyle açılmasıdır. (Faizsiz kredi başvurusu yapacaklar muhakkak hesaplarını 2. bahsettiğim şekilde açması gerekir.) Akbank mevduat hesabı açmak için bence en mantıklı olanı ise şubesiz olanıdır. Zaman kaybı yaşamamak ve malum hastalık riskini bertaraf etmek için nasıl bankaya gitmeden hesap açabiliriz diyorsanız. Lütfen sıralı bir şekilde şunları yapınız.

 1. Önce cep telefonunuzun işletim sistemine göre Akbank Direk uygulamasını indirelim. Android cep telefonları için direk indirme linki ⇒ BURASI
 2. Tanıtımları TAMAM diyerek geçin ve Akbank’lı Olmak İstiyorum butonuna tıklayın.
 3. Kimliğin Yanında Mı? Az Sonra Seni Görüntülü Arayacağız gibi uyarılar çıkacak. Bu uyarıları dikkate alarak HAZIRIM diyelim.
 4. T.C. Kimlik Numarası ve kullandığınız akıllı Cep Telefon Numarasını Giriniz. Altta yer alan metinlerin yanındaki kutucukları işaretleyiniz. Bunları yaptıktan sonra da ilerlemek için DEVAM deyiniz.
 5. Cep telefonunuza gelen şifreyi girelim. Sonra ONAY diyerek bu adımı geçelim.
 6. 3 Adımdan oluşan kimlik kartı okutma bölümünü ONAY verip ilerleyelim.
 7. Çipli kimlik kartımızı ön ve arka kısmını kareye gelecek şekilde tutalım ve taratalım. Sonra cep telefonumuzun arkasına bitiştirerek okutalım.
 8. Talimatları uygulayarak yüzümüzü okutalım.
 9. 3 Aşamalı kimlik doğruma tamamdı diye onay alınca DEVAM ET diyelim.
 10. Başlangıç ürünlerimiz neler ise onları seçelim. Kredi başvurusunda bulunacaklar Vadesiz Hesap Açma ve Kredi Başvurusu seçeneklerini muhakkak işaretleyelim.
 11. Başvuru sonuçlarını anında göreceksiniz. Sonuçları gördükten sonra onay almak için Görüntülü Görüşmeye Başla diyelim.
 12. Görüşme sırasında SMS ile gönderilen geçici şifreniz 180 saniye içinde gir, ONAY de.
 13. Akbank şubesiz mevduat hesabı açma sözleşmesini okuduktan sonra OKUDUM ONAYLIYORUM de.
 14. Onay alınan kartınızın açılış tercihini yapınız. Sonrasında ilerlemek için DEVAM ET diyelim.
 15. Tebrikler! Artık Akbank müşterisi oldunuz. Akbank Direkt uygulamasını kullanmaya hazırsınız.

Akbank şubesiz olarak hesap açma işleminin hepsi bu kadar basit. Cep telefonunuza Akbank Direkt giriş için şifreniz gelmiş olacak.

Şayet olası gelmediği halde kartınız olmadığı için 444-25-25 müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

Faizsiz yada faizli olarak kredi başvurusu yapmak için ihtiyacımız olan Akbank mevduat hesabını açtık. Peki, şimdi kredi başvurusunu nasıl yapacağız? Hemen bunu da 3 adımda anlatalım.

 1. Akbank Direkt uygulamamıza girelim. Ana sayfanın altına doğru inelim ve orada Başvuru ve Nakit İhtiyaçları tıklayalım.
 2. Daha önce benim gibi gelir belgesiz kredi çektiyseniz, Yeni Kredi Başvurusu Yap demeniz gerekir. Çekmediyseniz, ihtiyacınız olan kredi miktar ve geri ödemelerini girin. Daha sonrada Hemen Başvurmak İstiyorum deyin.
 3. Başvurunuzun cevabı sistem de yer alan cep telefonunuza SMS olarak gelecektir.

Sizi arayan müşteri temsilcisine sesli imza vermeniz halinde anında mevduat hesabınıza krediniz aktarılacaktır. Akbank’tan gelir belgesiz olarak evinizden çıkmadan tek bir şartla kredi çekmek işte bu kadar basit.

Akbank harici olarak kredi kullanmak isteyen ev hanımları başka banka arayışları içine de girmektedir. Kredi çekmek için aradıkları bu bankalar ev kadınlarına peki kredi veriyor mu? Veriyorsa da hangi bankalar vermektedir?

Hep birlikte sizler tarafından merak edilen o bankalar ve sunduğu gerçek imkanları.

Postaneden (PTT) Ev Hanımlarına Kredi Sizce Veriyor Mu?

PTT (Posta Telgraf Telefon) toplumca bilinen postane ev hanımlarına kredi veriyor mu? Gelir belgesiz olması durumunda evet. Hiç bir gelir beyanı yok ise hayır. Findeks KKB notu iyi dahi olsa, ne yazık ki gelir belgesiz olduğunuz için PTT sizlere kredi vermez. Ama, kanıtlana bilir (kira kontratı) bir geliriniz var ise PTT den kredi alabilirsiniz. Hele ki bir de herhangi bir yerden emekli ev kadını iseniz hiç bir bankanın sunmadığı en üst yaşa kadar postaneden kredi kullana bilirsiniz. Bunun ise ilk önce yapmanız gereken emekli maaşını PTT şubesine taşımanızdır.

Emekli maaşınızı taşımanız durumunda, yada herhangi bir kanıtlanabilir gelire sahipseniz, Findeks KKB notunuz da 1300 seviyelerinde olması durumunda kredi başvurunuzu şu şekilde yapabilirsiniz.

 1. Herhangi size en yakın PTT şubesine gidiniz.
 2. Bireysel ihtiyaç kredisi çekeceğinizi girişteki görevli güvenlikçi arkadaşa beyan ediniz. O sizi ilgili gişeye yönlendirme yapacaktır.
 3. Nüfuz cüzdanınızı, maaş müşterisi değilseniz gelirinizi gösteren belgeyi finansman departmanındaki görevli memura veriniz.
 4. Memur arkadaş size bir kredi başvuru formu doldurtacak.

Başvuru formu doldurmanız halinde talebiniz alınmış olacak. Kredi talebiniz Aktif bank müdürlüğüne iletilecek. PTT ile anlaşmalı olan Aktif bank talebinizi değerlendirecek. Olumlu olması durumunda size SMS atarak dönüş sağlayacak. Herhangi Aktif bank yada PTT şubesine giderek kredinizi kullana bileceksiniz.

Gelir belgeniz yada emekli maaşı taşımanız durumunda Findeks KKB notunuzun sorgulaması da olumlu ise çok büyük ihtimalle krediniz onay alacaktır. Hiç bir gelire sahip olmayan ev kadını iseniz de kesinlikle başvuru yapmayı denemeyin. Çünkü asla işiniz olmayacaktır.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Denizbank ev hanımlarına kredi veriyor. Ama sadece 1 şarta sahipseniz. Bu şart nedir diyorsanız. Findeks KKB notunuzun olması, ve skorunun da 1300 üzerinde seyretmesidir. Bu şartı taşıyorsanız, çalışmayan ev kadını dahi olsanız Denizbank’tan ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Nasıl çekebiliriz diyorsanız? Bunu kesinlikle banka şubesinden yapamazsınız. Çekebilmeniz için izleyeceğiniz yol yine İnternet bankacılığından geçmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden Denizbank’tan bireysel tüketici kredisi kullanacaksanız.

Şu adımları kesinlikle sırasıyla uygularsanız tabi!

 1. Denizbank’a giderek bir vadesiz mevduat hesabı açtırın. Hesap açtırma sırasında mobil bankacılık giriş şifrenizi de istemeyi unutmayın. Şubesiz de Denizbank müşterisi isterseniz olabilirsiniz. Nasıl oluruz diyorsanız https://bit.ly/3nUSffZ buradaki videoyu izleyebilirsiniz.
 2. MobilDeniz uygulamasını cep telefonunuza indiriniz.
 3. Açılınca ana ekrandan GİRİŞ YAP diyelim.
 4. Uygulamaya tek kullanımlık şifrenizle girin. Daha sonra kalıcı şifrenizi oluşturun. Hatta isterseniz desenli giriş şifresi dahi oluştura bilirsiniz.
 5. Giriş yaptıktan sonra en altta yer alan Hızlı Menüyü tıklatınız. Açılan pencereden de Hızlı Kredi Başvurusu deyiniz.
 6. Kaç TL kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız vadesi ile birlikte girip BAŞVUR deyiniz.

Yine diğer bankalarda olduğu gibi başvurunuz sistem tarafından değerlendirilir. Cevabı ise olumlu yada olumsuz size cep telefonunuz bir SMS ile iletilir. Olumlu sonuçlanması durumunda Denizbank müşteri temsilcisini arayarak hesabınıza aktarta bilirsiniz. Telefon numarası ise 0-850-222-08-00 olmaktadır. Aramanıza zaman kalmadan gerçi onlar sizi arar da ben yine de sizlerle bu numarayı paylaşmak istedim. Onaylı kredinizin faiz oranı ve örnek geri ödemesi de muhtemelen şu şekilde oluşur.

 • Denizbank Tüketici Kredisi 36 ay vade %2.74 faizli verilmektedir.
Miktar Vade Aylık Taksi Tutarı Toplam Maliyeti
20.000 TL 24 1.217,89 TL 29.229,28 TL
26 1.156,17 TL 30.060,35 TL
28 1.103,74 TL 30.904,75 TL
30 1.058,74 TL 31.762,01 TL
32 1.019,76 TL 32.632,46 TL
34 985,75 TL 33.515,52 TL
36 955,86 TL 34.411,20 TL

Farklı tutar ve vadelerdeki hesaplama yaptırmak isteyen ev hanımları lütfen yorum yapsınlar.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 77 YORUM
 1. Dilek kocatepe dedi ki:

  Ev hanımıyım ev kredisi çekmek istiyorum 230 tl nasil alabilirim ev ikinci el

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Dilek hanım ev hanımlarına konut kredilerinde gelir beyanı mutlak suretle istenilmektedir. Sadece kredi notunuz oluşmuşsa ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

 2. Pelinn dedi ki:

  10 bin ihtiyac kredisi cekmek istiyorum yan gelirim yok ev hanimiyim acil nakte ihtiyacimiz var

 3. Aynur dedi ki:

  Ihtiyaç kredisi basvurusunda bulunmak istiyorum ev hanımıyim günlük temizlik işlerine gidiyorum gelirim var bi sekilde kredi kullanabilirmiyim 20 bin kredi veren banka varmıdır

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi notunuz oluştu mu? Eğer ki hayırsa kazançlarınızı mümkün olduğu kadar banka hesaplarınızda tutunuz. Daha sonra kredi kullanabilirsiniz.

 4. Teslime dedi ki:

  Ev hanımıyim 1300 geçen kredi puanim var kedil gösterip kredi cekebilirmiuim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kefil göstermeden bile kredi kullana bilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirin lütfen.

 5. Ayşe avci dedi ki:

  Ev hanımıyım puanım 1060 15 bin ihtiyaç kredisi cekebilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Son üç ay bu seviyeye düşmediyse çekebilirsiniz.

 6. gamze dedi ki:

  merhaba yaziniza istinaden sekerbanka mesaj olarak basvuru yaptim cevap boyle geldi
  Kredi başvuru işlemleriniz için sizi en yakın şubemize bekliyoruz. B001

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Muhtemelen başvurunuz olumlu sonuçlanacak, ama tavsiyem mevduat hesabı açarak İnternet üzerinden başvuru yapınız.

 7. Dilek dedi ki:

  Ben ev hanımıyım ineklerim var gelirim aylık 1500tl gelir belgem yok kredi kartı kullanmadım bana kredi cikarmi SMS ile başvuru yaptım şubeye bekliyoruz diye cvp geldi