KOSGEB Kredi

Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)


Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)

KOSGEB 2021 yılında 50 bin ile 60.000 TL  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 5 yıl ödemesiz 15 bin TL kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına hibe kredi vermektedir. Bunun yanı sıra vakıflar üzerinden de ev hanımları arkadaşları ile kuracakları küçük işletmelere mikro kredi alabilirler. Gelir belgesiz olan ev kadınları kamu sermayeli veyahut ta özel sermayeli bankalardan ihtiyaç duydukları kredilerden nasıl istifade edebilirler? Ülkemizde yer alan kadın girişimciler için devlet destekleri ve banka kredileri bu yazımızda yer almaktadır. Annelere verilen doğum yardım parası miktarları ve başvuru dilekçe örneği bu yazımıza eklenmiştir.

15.000 TL Deri Ödemesiz Hibe Kadınlara Özel!

Türkiye’de girişimci kadınlar erkeklere oranla daha fazla devlet tarafından desteklenmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sadece ev hanımlarına özel 15 bin TL hibe veri iken, KOSGEB’ de kadınlara %10 ile %20 oranlarında erkeklere nazaran daha fazla destekler sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra yine kurulmuş olan bir çok vakıf kendi evinden ufak çaplı olarak üretime yapacak ev hanımlarına mikro kredi adı alında faizsiz kredi imkanları sağlamaktadır. Kadınlarımıza yönelik yapılan bunca desteği karşılıksız bırakmayan ev hanımlarımız, bir çok alanda bu sayede başaralı noktalara gelmiştir. Şimdi sizlere bayanlara özel avantajlar ile verilen teşvikleri açıklayalım.

KOSGEB Ev Hanımlarına Hibe 2021 İmkanları Nelerdir?

Şayet yeni bir iş yeri kuracaksanız bunu KOSGEB üzerinden başlayıp hayata geçirmek sizin için inanın en doğru yol olacaktır. Erkek girişimciler dahi yerlerinde olsam kendine ait iş fikirlerini ev hanımı eşlerinin üzerinden bunu yapmalarını tavsiye ederim. Bunun nedeni ise Devletimizin kadın girişimcilere sağlamış olduğu büyük maddi avantajdır. KOSGEB 2021 yılında her ne kadarda girişimcilik desteklerini ciddi anlamda değiştirmiş olsa bile ev hanımlarına halen 10.000 TL fazladan hibe imkanı sağlamaktadır. Bunu sizlerde aşağıdaki ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” tablosunda rahatlık ile görebilirsiniz.

Sizlerinde görmüş olduğunuz gibi kurum sizleri engelli, gazi ve hatta şehit yakınları ile aynı şekilde desteklemektedir. Yeni iş yeri kuracak olan bütün girişimciler için oluşturulan bu programın detaylı anlatımı ben aslında Girişimcilik Destek Programı da çok detaylı anlatmıştım. Ama yüzeysel olarak ev hanımlarına bu programın ne gibi fazladan avantaj sağladığını tabloda yer alan değerlere göre bir kere daha buradan anlatmak istiyorum.

 • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alarak kendi iş yerini kurmak isteyen ev hanımlarına KOSGEB işletmesini kurması ile birlikte 5.000 TL hibe vermektedir.
 • Daha sonra işletmesinin 1. ile 12 ay arasında çalıştırmış olduğu sigortalı işçisi sayısına göre de 20.000 liraya kadar hibe imkanı sağlamaktadır.
 • Kadın girişimci olduğunuz için iş yerinizin 12 ayını doldurması durumunda sizlere bir 5.000 lira daha hibe vermektedir. (Diğer 30 yaş üstü normal girişimciler bu hibeyi alamazlar.!)
 • İlk sene toplam 30.000 lira hibe alan kadın girişimci ikinci yılda aynı performansı sergilemesi durumunda yine 30.000 TL hibe alabilmektedir.

Toplam ‘da ise 30 yaş üstü bir erkek girişimci 50.000 TL hibe alır iken kadın girişimci onlardan + 10.000 TL daha fazla hibe alarak 60.000 TL hibe KOSGEB üzerinden alabilmektedir.!

Vakıf ve bakanlıkların destekleri nelerdir?

Yine aynı şekilde kendi işini kurmak isteyen kadınlara başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlı başta olmak üzere çeşitli bir çok vakıf kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kredilerin %50 oranı hibe olarak verilir iken geri kalan kısmı ise faizsiz olarak verilmektedir. Tabi bu oranlar başvuru yapmış olduğunuz kuruma göre değişiklik göstermektedir. Kısa olarak şartları ile birlikte sizlere sunulan bu imkanları tanıtırsak şayet.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı destekleri

Bakanlığın kendi işini kuracak olan kadınlara destekleri 15 bin TL kadardır. Bunun yarısına yakını hibe yani geri ödemesiz olarak kadın girişimciye verilir. Kullanım olduğunuz bu kredi için iş planınız olması gerekmektedir. Kullandığınız kredi için tam 24 ay geri ödeme istenmemektedir. Başvuru işlemleri il yada ilçenizde yer alan Sosyal İşler Müdürlüklerine şahsen olarak yapılmaktadır. Bankalardan kredi çekemeyen ev hanımları yine kırsal alanda yapacakları meyvecilik için tam 5 yıl ödemesiz 6 yıl vadeli krediler verilmektedir. Kendine güvenen iş konusunda tecrübeye sahip ev hanımları bu fırsatı kaçırmayın deriz..

Mikro kredi ile kendi işletmenizi kurunuz!

5 yada 6 veya 7 kişiden oluşan bir arkadaş gurubuna mı sahipsiniz.↵ Hele birde iş fikrine sahip iseniz size 1.000 TL vakıflardan mikro kredi verilmektedir. Üstelik tamamen faizsiz.! Ülkemizde bir çok kadın girişimci mikro kredi ile yola başlayıp ilerleyen dönemlerde büyük işletme sahipleri olmuştur. Konuyu daha önce detaylı bir şekilde anlattığımız için sadece tanıtım videosuna burada yer vereceğim.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Anlaşmalı olan bir çok banka ev hanımları için ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şartname olarak çalışan bir kefil istemektedir. Eğer ki kefil bulamazsanız teminat olarak banka mülk ipotek talebinde bulunmaktadır.

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Yukarıda sizlere belirttiğimiz bu imkanların hiç birine sahip değilseniz o zaman sizlere önereceğimiz adımı uygulayın. Günümüzde hemen hemen her bankanın İnternet bankacılığı mevcuttur, ilk olarak kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankayı belirleyiniz, daha sonra ilgili bankaya İnternet veya şube kanalları vasıtası ile mevduat hesabı açma talebinde bulununuz, talebiniz daha önce bankalar ile bir alışverişiniz olmadığından kredini notunuz bozulmadığı için anında sistem tarafından kabul görecektir. Daha sonra İnternet bankacılığına giriş yapınız, iş ile ilgili alanlara öğretmen, özel sektörde işçi gibi meslekler yazmanızı öneririz, sonrasında kredi başvurusu sayfasından 15 bin TL kadar kredi başvurunuzu gerçekleştirin, başvuru yaptığınız ihtiyaç kredisi gün içerisinde sistem tarafından onay verilecek ve yine gün içerisinde belirttiğiniz hesaba yatacaktır. Bu yöntem ile bir çok ev hanımı kredi başvurusu yapmış ve uygun faizli kredi imkanlarından faydalanmıştır.

Doğum Yardım Paraları

Nihayetinde doğum yardım paraları da ev hanımlarına hibe olarak verildiği için 2021 yılı oranlarını bu sayfada belirtmeden geçemeyeceğim. 15.05.2015 tarihi dahil olmak üzere ve sonrasında gerçekleşen her doğum için devletimiz kadınlara doğum yardım parası vermektedir. Doğum sayısına göre verilen para miktarı ise;

 • İlk doğum yapan anneye 300
 • ikinci çocuğu için 400
 • Üçüncü ve sonrası doğumlarda ise 600 TL olarak verilmektedir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız ve mavi kart sahipleri başvurularını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine veya Sosyal Hizmet Merkezlerine yapabilirler.

"Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)" - 314 YORUM
 1. blank nurcan dedi ki:

  merhabalar…ben dondurma imalatı hem de satışı üzerine iş yeri kurmak istiyorum.ne kadara kadar kredi alabilrim.teşekkürler.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İmalat olduğu için ve bayan olduğunuzdan ötürü, 150 bin TL kadar hibe alabilirsiniz. (makine, pirim ve açılış için)

 2. blank Nagihan dedi ki:

  Merhaba ben 36 yaşındayım ve 2-5 yas arasi cocuklar icin oyun salonu gibi bir yer açmak istiyorum hibe desteği alabilirmiyim ve şartları nedir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Üzgünüm ama o sektör artık destek almıyor.

 3. blank tuba dedi ki:

  merhabalar teknoloji üzerine(trendyol vb.) sitelerde e ticaret ve grafiksel reklam işi yapmak istiyorum home office olarak bununla alaklı nasıl destek alabilirim yardımcı bilgi verirseniz cok memnun olurum.yasım 32

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   O sektör için destek verilmediğini bilmekteyim. Yine de kuruma giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. blank Fehime dedi ki:

  Ben restoran işletiyorum herhangi bi hibe almam söz konusumudur

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOBİ iseniz faizsiz kredilerden yararlana bilirsiniz.

 5. blank Zeynep dedi ki:

  Merhaba, Güzellik merkezi açmak istiyorum. Bu sektörde destek alabiliyor muyum? Ne kadara kadar destek alabilirim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, destek alınıyor, kadın girişimci olduğunuz için açılış olarak 10 bin TL alırsınız. Diğer hibeleri ise çalışanlarınızın pirim ödemelerine göre alırsınız.

 6. blank emine dedi ki:

  evde kurabiye tuzlu yogurt peynir kömbe cökelek yapmaktayım destekten yararlanabilmem için nereye basvurmalıyım

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yararlana bilirsiniz, ama evde iken destek alamazsınız. İşletme kurmayı düşünüyor musunuz?

 7. blank Ayşe Özer dedi ki:

  Merhabalar ben daha önce aile yerimiz olan bi börekçi de çalışıyordum orada börek ustasıyım şimdi kendime ait bi dükkan açmak istiyorum evlere büfelere borekcilere börek satışı yapmak istiyorum hiç bi belgem yok hibeden yararlanmak için ilk olarak ne yapmalıyım

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Girişimcilik (Geleneksel ve tavsiyen ileri) Belgesini iş yerinizi açmadan almanız hibe almak için şimdilik yeterli olacaktır.

 8. blank Müge Aydemir dedi ki:

  Kosgep girişimcilik sertifikam var.Kuaför ve dikiş ve pasta sertifikam var.Projem yok.Yaş 40.ne ve nasıl yapabilirim.3 çocuğum var.en avantajlı ne yapabilirim.Sağlun.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sertifikanızı ne zaman aldınız?

 9. blank Yeşim dedi ki:

  Merhaba butik açmak istiyorum şubat gibi şimdiden başvurumu yapmalıyım nasıl ilerleyebilirim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tabi şimdiden girişimcilik belgesi alsanız iyi olur.

 10. blank Naime kuzukesen dedi ki:

  Nasıl bir destek ne yapacak evde oturuyorum kızıma yardım ediyorum lokanta da ne yapmam lazım bu destekten faydalanmak için yaşım 53n

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yeni bir iş mi kuracaksınız?

KOSGEBKrediler.Com