KOSGEB Kredi

Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)


Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)

KOSGEB 2021 yılında 50 bin ile 60.000 TL  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 5 yıl ödemesiz 15 bin TL kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına hibe kredi vermektedir. Bunun yanı sıra vakıflar üzerinden de ev hanımları arkadaşları ile kuracakları küçük işletmelere mikro kredi alabilirler. Gelir belgesiz olan ev kadınları kamu sermayeli veyahut ta özel sermayeli bankalardan ihtiyaç duydukları kredilerden nasıl istifade edebilirler? Ülkemizde yer alan kadın girişimciler için devlet destekleri ve banka kredileri bu yazımızda yer almaktadır. Annelere verilen doğum yardım parası miktarları ve başvuru dilekçe örneği bu yazımıza eklenmiştir.

15.000 TL Deri Ödemesiz Hibe Kadınlara Özel!

Türkiye’de girişimci kadınlar erkeklere oranla daha fazla devlet tarafından desteklenmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sadece ev hanımlarına özel 15 bin TL hibe veri iken, KOSGEB’ de kadınlara %10 ile %20 oranlarında erkeklere nazaran daha fazla destekler sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra yine kurulmuş olan bir çok vakıf kendi evinden ufak çaplı olarak üretime yapacak ev hanımlarına mikro kredi adı alında faizsiz kredi imkanları sağlamaktadır. Kadınlarımıza yönelik yapılan bunca desteği karşılıksız bırakmayan ev hanımlarımız, bir çok alanda bu sayede başaralı noktalara gelmiştir. Şimdi sizlere bayanlara özel avantajlar ile verilen teşvikleri açıklayalım.

KOSGEB Ev Hanımlarına Hibe 2021 İmkanları Nelerdir?

Şayet yeni bir iş yeri kuracaksanız bunu KOSGEB üzerinden başlayıp hayata geçirmek sizin için inanın en doğru yol olacaktır. Erkek girişimciler dahi yerlerinde olsam kendine ait iş fikirlerini ev hanımı eşlerinin üzerinden bunu yapmalarını tavsiye ederim. Bunun nedeni ise Devletimizin kadın girişimcilere sağlamış olduğu büyük maddi avantajdır. KOSGEB 2021 yılında her ne kadarda girişimcilik desteklerini ciddi anlamda değiştirmiş olsa bile ev hanımlarına halen 10.000 TL fazladan hibe imkanı sağlamaktadır. Bunu sizlerde aşağıdaki ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” tablosunda rahatlık ile görebilirsiniz.

Sizlerinde görmüş olduğunuz gibi kurum sizleri engelli, gazi ve hatta şehit yakınları ile aynı şekilde desteklemektedir. Yeni iş yeri kuracak olan bütün girişimciler için oluşturulan bu programın detaylı anlatımı ben aslında Girişimcilik Destek Programı da çok detaylı anlatmıştım. Ama yüzeysel olarak ev hanımlarına bu programın ne gibi fazladan avantaj sağladığını tabloda yer alan değerlere göre bir kere daha buradan anlatmak istiyorum.

 • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alarak kendi iş yerini kurmak isteyen ev hanımlarına KOSGEB işletmesini kurması ile birlikte 5.000 TL hibe vermektedir.
 • Daha sonra işletmesinin 1. ile 12 ay arasında çalıştırmış olduğu sigortalı işçisi sayısına göre de 20.000 liraya kadar hibe imkanı sağlamaktadır.
 • Kadın girişimci olduğunuz için iş yerinizin 12 ayını doldurması durumunda sizlere bir 5.000 lira daha hibe vermektedir. (Diğer 30 yaş üstü normal girişimciler bu hibeyi alamazlar.!)
 • İlk sene toplam 30.000 lira hibe alan kadın girişimci ikinci yılda aynı performansı sergilemesi durumunda yine 30.000 TL hibe alabilmektedir.

Toplam ‘da ise 30 yaş üstü bir erkek girişimci 50.000 TL hibe alır iken kadın girişimci onlardan + 10.000 TL daha fazla hibe alarak 60.000 TL hibe KOSGEB üzerinden alabilmektedir.!

Vakıf ve bakanlıkların destekleri nelerdir?

Yine aynı şekilde kendi işini kurmak isteyen kadınlara başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlı başta olmak üzere çeşitli bir çok vakıf kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kredilerin %50 oranı hibe olarak verilir iken geri kalan kısmı ise faizsiz olarak verilmektedir. Tabi bu oranlar başvuru yapmış olduğunuz kuruma göre değişiklik göstermektedir. Kısa olarak şartları ile birlikte sizlere sunulan bu imkanları tanıtırsak şayet.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı destekleri

Bakanlığın kendi işini kuracak olan kadınlara destekleri 15 bin TL kadardır. Bunun yarısına yakını hibe yani geri ödemesiz olarak kadın girişimciye verilir. Kullanım olduğunuz bu kredi için iş planınız olması gerekmektedir. Kullandığınız kredi için tam 24 ay geri ödeme istenmemektedir. Başvuru işlemleri il yada ilçenizde yer alan Sosyal İşler Müdürlüklerine şahsen olarak yapılmaktadır. Bankalardan kredi çekemeyen ev hanımları yine kırsal alanda yapacakları meyvecilik için tam 5 yıl ödemesiz 6 yıl vadeli krediler verilmektedir. Kendine güvenen iş konusunda tecrübeye sahip ev hanımları bu fırsatı kaçırmayın deriz..

Mikro kredi ile kendi işletmenizi kurunuz!

5 yada 6 veya 7 kişiden oluşan bir arkadaş gurubuna mı sahipsiniz.↵ Hele birde iş fikrine sahip iseniz size 1.000 TL vakıflardan mikro kredi verilmektedir. Üstelik tamamen faizsiz.! Ülkemizde bir çok kadın girişimci mikro kredi ile yola başlayıp ilerleyen dönemlerde büyük işletme sahipleri olmuştur. Konuyu daha önce detaylı bir şekilde anlattığımız için sadece tanıtım videosuna burada yer vereceğim.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Anlaşmalı olan bir çok banka ev hanımları için ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şartname olarak çalışan bir kefil istemektedir. Eğer ki kefil bulamazsanız teminat olarak banka mülk ipotek talebinde bulunmaktadır.

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Yukarıda sizlere belirttiğimiz bu imkanların hiç birine sahip değilseniz o zaman sizlere önereceğimiz adımı uygulayın. Günümüzde hemen hemen her bankanın İnternet bankacılığı mevcuttur, ilk olarak kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankayı belirleyiniz, daha sonra ilgili bankaya İnternet veya şube kanalları vasıtası ile mevduat hesabı açma talebinde bulununuz, talebiniz daha önce bankalar ile bir alışverişiniz olmadığından kredini notunuz bozulmadığı için anında sistem tarafından kabul görecektir. Daha sonra İnternet bankacılığına giriş yapınız, iş ile ilgili alanlara öğretmen, özel sektörde işçi gibi meslekler yazmanızı öneririz, sonrasında kredi başvurusu sayfasından 15 bin TL kadar kredi başvurunuzu gerçekleştirin, başvuru yaptığınız ihtiyaç kredisi gün içerisinde sistem tarafından onay verilecek ve yine gün içerisinde belirttiğiniz hesaba yatacaktır. Bu yöntem ile bir çok ev hanımı kredi başvurusu yapmış ve uygun faizli kredi imkanlarından faydalanmıştır.

Doğum Yardım Paraları

Nihayetinde doğum yardım paraları da ev hanımlarına hibe olarak verildiği için 2021 yılı oranlarını bu sayfada belirtmeden geçemeyeceğim. 15.05.2015 tarihi dahil olmak üzere ve sonrasında gerçekleşen her doğum için devletimiz kadınlara doğum yardım parası vermektedir. Doğum sayısına göre verilen para miktarı ise;

 • İlk doğum yapan anneye 300
 • ikinci çocuğu için 400
 • Üçüncü ve sonrası doğumlarda ise 600 TL olarak verilmektedir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız ve mavi kart sahipleri başvurularını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine veya Sosyal Hizmet Merkezlerine yapabilirler.

"Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)" - 300 YORUM
 1. blank Melike Kaderim dedi ki:

  Merhaba ben evde amigurimi örgü oyuncak yapıyorum kosgebe baş vursam bubsektor destek alıyor Mu acaba

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hediyelik eşya sektörünü desteklemektedir.

 2. blank Önder dedi ki:

  Ben emekliyim, ev hanımı eşimin üzerine sanayide karavan yapım iş yeri açmak istiyorum ayrıca kendimde çalışan olarak yardımcı olucam.kosgeb hibe ve desteklerinden nasıl yararlanabiliriz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İlk olarak geleneksel sonra ise ileri girişimcilik eğitimini iş yeri açmadan ücretsiz olarak işletmeyi kuracak kişinin alması gerekir. Sonrasını da daha sonra anlatırım.

   1. blank Elife ardıç dedi ki:

    Merhaba, ev hanimiyim züccaciye, hirdavat ve hediye lik esya alip satmak istiyorum. Kosgepden destek alabilirmiyim.

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Evet, bu sektörler desteklenmektedir.

   2. blank Havva dedi ki:

    Merhabalar ben 36 yaşını aşmış ev hanımıyim büfe tarzında yer açmak istiyorum kosgeb kredi imkanlarını ogrenebilirmiyim

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     47.11.01
     Bakkal ve marketlerde yapılan perakende ticaret (belirli bir mala tahsis edilmemiş mağazalarda
     gıda, içecek veya tütün ağırlıklı perakende ticaret)
     bu kod üzerinden destek alabilirsiniz.

 3. blank Asude Albayrak dedi ki:

  Merhabalar ben ev hanimiyim seyyar olarak konfeksiyon satisi yapiorum artik bi hutik acmak istiorum ve mikro kredi kullaniorum kosgep destek verirmi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tekstil sektörünün nerede ise tamamını kurum desteklemektedir Asude hanım.

 4. blank İlkay dedi ki:

  Merhaba,ev hanımıyım bulundugum yerde bayan giyim üzerine butık acmak istıyorum.ama maddi durumm el vermiyor malesef açmadan önce basvurup açmak için bu desdekten faydalanabılıyormuyuz ?onu ögrenmek istıyorum

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İş yeri açmadan destek alamıyorsunuz.

 5. blank Çilem dedi ki:

  Ben iş kurmak için kredi çekmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Elbette, oluruz.

 6. blank Yasemin yilmazdil dedi ki:

  Merhaba ben ev hanımıyım kendim isimi yapmak istiyorum sigara sarıp satmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İhtiyacınız olan nedir?

 7. blank Kadriye Ceran dedi ki:

  Yaş sınırı varmı birde bu krediyi giyim satış yapan butik açabilir mi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yaş sınırı yok, açabilirsiniz.

 8. blank Leyla dedi ki:

  Bende iş kurmak için 60.000 lira alabilirmiyim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne iş kuracaksınız? Buna göre bilgi verelim.

   1. blank Sevil dedi ki:

    Merhaba tuafiye açmak istiyorum
    KOSGEB destekleri varmı?

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Evet, destek kapsamında yer almaktadır.

 9. blank Cennet Aydoğdu dedi ki:

  Merhaba ben ev hanımıyım pastane açmak istiyorum bunun için bana KOSGEB destek verirmi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Alabilirsiniz hanımefendi.

 10. blank sadık atar dedi ki:

  merhabalar, ev hanımı eşim çiğ köfte dükkanı açmak istiyor, bu sektör için destek varmıdır, var ise ne tür destekler alabilir?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, vardır. Sizin üzerinize olursa açılış için doğrudan 10 bin TL hibe alabilirsiniz.

KOSGEBKrediler.Com