KOSGEB Kredi

Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)


Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)

KOSGEB 2021 yılında 50 bin ile 60.000 TL  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 5 yıl ödemesiz 15 bin TL kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına hibe kredi vermektedir. Bunun yanı sıra vakıflar üzerinden de ev hanımları arkadaşları ile kuracakları küçük işletmelere mikro kredi alabilirler. Gelir belgesiz olan ev kadınları kamu sermayeli veyahut ta özel sermayeli bankalardan ihtiyaç duydukları kredilerden nasıl istifade edebilirler? Ülkemizde yer alan kadın girişimciler için devlet destekleri ve banka kredileri bu yazımızda yer almaktadır. Annelere verilen doğum yardım parası miktarları ve başvuru dilekçe örneği bu yazımıza eklenmiştir.

15.000 TL Deri Ödemesiz Hibe Kadınlara Özel!

Türkiye’de girişimci kadınlar erkeklere oranla daha fazla devlet tarafından desteklenmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sadece ev hanımlarına özel 15 bin TL hibe veri iken, KOSGEB’ de kadınlara %10 ile %20 oranlarında erkeklere nazaran daha fazla destekler sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra yine kurulmuş olan bir çok vakıf kendi evinden ufak çaplı olarak üretime yapacak ev hanımlarına mikro kredi adı alında faizsiz kredi imkanları sağlamaktadır. Kadınlarımıza yönelik yapılan bunca desteği karşılıksız bırakmayan ev hanımlarımız, bir çok alanda bu sayede başaralı noktalara gelmiştir. Şimdi sizlere bayanlara özel avantajlar ile verilen teşvikleri açıklayalım.

KOSGEB Ev Hanımlarına Hibe 2021 İmkanları Nelerdir?

Şayet yeni bir iş yeri kuracaksanız bunu KOSGEB üzerinden başlayıp hayata geçirmek sizin için inanın en doğru yol olacaktır. Erkek girişimciler dahi yerlerinde olsam kendine ait iş fikirlerini ev hanımı eşlerinin üzerinden bunu yapmalarını tavsiye ederim. Bunun nedeni ise Devletimizin kadın girişimcilere sağlamış olduğu büyük maddi avantajdır. KOSGEB 2021 yılında her ne kadarda girişimcilik desteklerini ciddi anlamda değiştirmiş olsa bile ev hanımlarına halen 10.000 TL fazladan hibe imkanı sağlamaktadır. Bunu sizlerde aşağıdaki ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” tablosunda rahatlık ile görebilirsiniz.

Sizlerinde görmüş olduğunuz gibi kurum sizleri engelli, gazi ve hatta şehit yakınları ile aynı şekilde desteklemektedir. Yeni iş yeri kuracak olan bütün girişimciler için oluşturulan bu programın detaylı anlatımı ben aslında Girişimcilik Destek Programı da çok detaylı anlatmıştım. Ama yüzeysel olarak ev hanımlarına bu programın ne gibi fazladan avantaj sağladığını tabloda yer alan değerlere göre bir kere daha buradan anlatmak istiyorum.

 • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alarak kendi iş yerini kurmak isteyen ev hanımlarına KOSGEB işletmesini kurması ile birlikte 5.000 TL hibe vermektedir.
 • Daha sonra işletmesinin 1. ile 12 ay arasında çalıştırmış olduğu sigortalı işçisi sayısına göre de 20.000 liraya kadar hibe imkanı sağlamaktadır.
 • Kadın girişimci olduğunuz için iş yerinizin 12 ayını doldurması durumunda sizlere bir 5.000 lira daha hibe vermektedir. (Diğer 30 yaş üstü normal girişimciler bu hibeyi alamazlar.!)
 • İlk sene toplam 30.000 lira hibe alan kadın girişimci ikinci yılda aynı performansı sergilemesi durumunda yine 30.000 TL hibe alabilmektedir.

Toplam ‘da ise 30 yaş üstü bir erkek girişimci 50.000 TL hibe alır iken kadın girişimci onlardan + 10.000 TL daha fazla hibe alarak 60.000 TL hibe KOSGEB üzerinden alabilmektedir.!

Vakıf ve bakanlıkların destekleri nelerdir?

Yine aynı şekilde kendi işini kurmak isteyen kadınlara başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlı başta olmak üzere çeşitli bir çok vakıf kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kredilerin %50 oranı hibe olarak verilir iken geri kalan kısmı ise faizsiz olarak verilmektedir. Tabi bu oranlar başvuru yapmış olduğunuz kuruma göre değişiklik göstermektedir. Kısa olarak şartları ile birlikte sizlere sunulan bu imkanları tanıtırsak şayet.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı destekleri

Bakanlığın kendi işini kuracak olan kadınlara destekleri 15 bin TL kadardır. Bunun yarısına yakını hibe yani geri ödemesiz olarak kadın girişimciye verilir. Kullanım olduğunuz bu kredi için iş planınız olması gerekmektedir. Kullandığınız kredi için tam 24 ay geri ödeme istenmemektedir. Başvuru işlemleri il yada ilçenizde yer alan Sosyal İşler Müdürlüklerine şahsen olarak yapılmaktadır. Bankalardan kredi çekemeyen ev hanımları yine kırsal alanda yapacakları meyvecilik için tam 5 yıl ödemesiz 6 yıl vadeli krediler verilmektedir. Kendine güvenen iş konusunda tecrübeye sahip ev hanımları bu fırsatı kaçırmayın deriz..

Mikro kredi ile kendi işletmenizi kurunuz!

5 yada 6 veya 7 kişiden oluşan bir arkadaş gurubuna mı sahipsiniz.↵ Hele birde iş fikrine sahip iseniz size 1.000 TL vakıflardan mikro kredi verilmektedir. Üstelik tamamen faizsiz.! Ülkemizde bir çok kadın girişimci mikro kredi ile yola başlayıp ilerleyen dönemlerde büyük işletme sahipleri olmuştur. Konuyu daha önce detaylı bir şekilde anlattığımız için sadece tanıtım videosuna burada yer vereceğim.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Anlaşmalı olan bir çok banka ev hanımları için ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şartname olarak çalışan bir kefil istemektedir. Eğer ki kefil bulamazsanız teminat olarak banka mülk ipotek talebinde bulunmaktadır.

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Yukarıda sizlere belirttiğimiz bu imkanların hiç birine sahip değilseniz o zaman sizlere önereceğimiz adımı uygulayın. Günümüzde hemen hemen her bankanın İnternet bankacılığı mevcuttur, ilk olarak kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankayı belirleyiniz, daha sonra ilgili bankaya İnternet veya şube kanalları vasıtası ile mevduat hesabı açma talebinde bulununuz, talebiniz daha önce bankalar ile bir alışverişiniz olmadığından kredini notunuz bozulmadığı için anında sistem tarafından kabul görecektir. Daha sonra İnternet bankacılığına giriş yapınız, iş ile ilgili alanlara öğretmen, özel sektörde işçi gibi meslekler yazmanızı öneririz, sonrasında kredi başvurusu sayfasından 15 bin TL kadar kredi başvurunuzu gerçekleştirin, başvuru yaptığınız ihtiyaç kredisi gün içerisinde sistem tarafından onay verilecek ve yine gün içerisinde belirttiğiniz hesaba yatacaktır. Bu yöntem ile bir çok ev hanımı kredi başvurusu yapmış ve uygun faizli kredi imkanlarından faydalanmıştır.

Doğum Yardım Paraları

Nihayetinde doğum yardım paraları da ev hanımlarına hibe olarak verildiği için 2021 yılı oranlarını bu sayfada belirtmeden geçemeyeceğim. 15.05.2015 tarihi dahil olmak üzere ve sonrasında gerçekleşen her doğum için devletimiz kadınlara doğum yardım parası vermektedir. Doğum sayısına göre verilen para miktarı ise;

 • İlk doğum yapan anneye 300
 • ikinci çocuğu için 400
 • Üçüncü ve sonrası doğumlarda ise 600 TL olarak verilmektedir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız ve mavi kart sahipleri başvurularını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine veya Sosyal Hizmet Merkezlerine yapabilirler.

"Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)" - 314 YORUM
 1. blank Büşra dedi ki:

  Merhaba homeofis olarak bir şirket kurup evde yaptıgımız yöresel tatları otellerde satmak istiyorum kosgeb destegi alabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Büşra hanım sektörünüz destek alıyor fakat işletmenizi belediye nizamlarına göre kurmanız gerekir. Yani evinizi depo olarak değil iş yeri olarak göstermelisiniz.

 2. blank Fatma dedi ki:

  Merhabalar benim sormak istediğim benim Banka sicilim bozuk ve ben bu imkanından yararlanabiliyor muyum şu an çalışmıyorum ve kendime ait Küçük bir dükkan açmak istiyorum bununla ilgili ne yapmam gerekiyor ve nerelere başvurmam gerekiyor Teşekkürler.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Siliciniz bozuk olması devlet hibelerinden yararlanamıyorsunuz anlamına gelmez. Devlet sadece kendisine vergi borcu var mı yok mu ona bakar. İş fikriniz nedir? bize uzun bir şekilde açıklarsanız yardımcı oluruz.

 3. blank duygu dedi ki:

  Merhaba çiçekçilik ve organizasyon üzerine is yeri açmak istiyorum bunun için kosgebten destek alabilir miyim Teşekkürler

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İş planınızı çiçekçi olarak hazırlarsanız destek alabilirsiniz. Kodunuz da 47.76.02 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda çiçek, bitki ve tohum perakende ticareti (meyve, sebze ve çiçek tohumları, kesme çiçek, dikim bitkileri, canlı bitkiler, yumrular ve kökler, aşı kalemleri, mantar miseli, ağaç fidanları vb.)

  2. blank Melahat dedi ki:

   Merhaba salamura yaprak satışı yapıyorum destek alabilirmiyiyim

   1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

    Şayet, bir şarküteri kurarsanız evet, destek alabilirsiniz. (açılış için en az 10 bin TL)

 4. blank Aleyna dedi ki:

  Girişimcilik belgemi aldım ancak hiç sermayem yok ev hanımıyım damacana su bayiliği almak istiyorum ne yapmam gerekiyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sermaye nasıl bula bilirsiniz sitemde arama yaparsınız ilgili içeriği bula bilirsiniz.

 5. blank Öykü dedi ki:

  Çiğköfte bayiliği desteği alabilmek için iş yerini kurmamız mı gerekiyor yoksa KOSGEB’le anlaşmalı firmalar var mı

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Herhangi bir anlaşmalı firma yok, geleneksel girişimcilik eğitimi alarak istediğinize başvuru yapabilirsiniz.

 6. blank Öykü dedi ki:

  Geleneksel girişimcilik eğitimi sertifikamı aldım bayilik almak için nelere başvurabilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bayilik almak istediğiniz firmaya doğrudan arayarak başvuru yapabilirsiniz. Hangi firmadan bayilik almak istiyorsunuz

   1. blank Öykü dedi ki:

    Abant su damacana bayiliğini almak istiyorum dükkanı kurmaya sermaye bulabilirim ancak dağıtım aracı almak için ve geliştirmek için destek almak istiyorum

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     http://www.abantsu.com.tr/bayilik-basvuru-formu bu bağlantıdan başvuruda buluna bilirsiniz. Sermaye https://www.kosgebkrediler.com/1-kurus-sermayem-yok-sermayesiz-is-kurmak-istiyorum/ sayfama göz atmanızı tavsiye ederim.

     1. blank Selin Yılmaz dedi ki:

      Merhaba yöresel gıda ürünleri satmak istiyorum ve bunun için ufak bir dükkan açmak istiyorum hibe desteğinden faydalanabiliyormuyum

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Evet, faydalana bilirsiniz Selin hanım

 7. blank Asiye dedi ki:

  Iyi günler ben almanyada yaşıyorum ben türkiye ye dönmek istiyorum benim durumum olmadinda faizsiz kıredi almak istiyorum döndümde türkiyede iş kurmak mantı içli köfte sarma yapıp satmak vatanim da yapmak istiyorum bana Yardim ci olurmusunuz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   HALKBANK kredileri tam site göre bence

 8. blank Özge dedi ki:

  Ben donerci dukkani acmak istiyorum ve bunun icin hibe kredisine ihtiyacim var nasil oluyor asamalari bilgi verirseniz sevinirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   10 bin TL ilk etapda hibe alabilirsiniz. Ama işletmenizi kendi imkanlarınızla kurmanız gerekiyor.

 9. blank Nuray dedi ki:

  Ev hanimiyim eskiye dair 5000 ₺da vergi borcum var. Yapılandırma çıkınca yapılandırma yapip ödemeye baslicam. Fakat Ürün alıp(giyim üzerine)vergi çıkarıp dükkan açmadan trendyol üzerinden satış yapmak istiyorum tam 30 yaşındayım. Hic bi şekilde gelirim de yok saglik güvencem de. Kosgeb hibe den faydalanabilir miyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yararlana bilirsiniz ama işletme kurmanız gerekiyor.

 10. blank Emine dedi ki:

  Ev hanimiyim küçuk bir esarp dükkani acmak istiyorum hibe kredi alabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, alabilirsiniz Emine hanım efendi,

KOSGEBKrediler.Com