Hibe Kredi

9 Bankanın EFT Havale Para Gönderme Saatleri (7/24 Hafta Sonu)

9 Bankanın EFT Havale Para Gönderme Saatleri (7/24 Hafta Sonu)

Bankalar arasında en sık yapılan işlem kesinlikle para göndermedir. Daha çok ticaretle uğraşan esnaflar, iş hayatlarını sürdürebilmek için para transferleri yaparlar. Bireyseller müşterileriler ise farklı bankalarda yer alan kredi veya kredi kartı gibi ödemelerini sağlamak amacıyla EFT yapmaktadırlar. Önceleri sadece hesap numarası üzerinden gerçekleşen EFT ve Havale işlemleri ise günümüzde %95 varan işlem hacmi ile IBAN üzerinden sağlanmaktadır. Bunun nasıl yapılacağını sizlere bir kaç farklı yolu ile anlatacağım elbet. Fakat ilk olarak EFT ve Havale hakkında bilmemiz gereken daha önemli konular var. Bunların en başında da bankaların EFT saatlerinin kaç olduğu gelmektedir. Tabi daha sonra bu işlem için uygulanan ücret bedelinin kaç TL olduğunu da bilmenizde yarar görüyorum. 9 bankaya ait tüm bu sorularınıza yanıt vermeden ise, ilk olarak EFT ile Havale nedir? Arasındaki farkları anlatarak konuya başlıyorum.

EFT Havale Nedir? Arasındaki Fark Ne?

EFT nedir? direk cevabını açılımı ile vererek konuya başlamak istiyorum. Açılı ise Elektronik Fon Transferinin kısaltmasıdır. Bir tür para gönderme uygulamasıdır. Para gönderme seçenekleri içerisinde muhakkak EFT mi? Havale mi? yapmak istiyorsunuz diye seçenek görmüşsünüzdür. Her ne kadar da her iki seçenekte para göndermeye yararsa da aralarında ciddi anlamda uçurum farkı vardır. Bu farklar nelerdir? sorununu cevaplamadan, EFT ve Havale arasından ki listeleyeceğim farkların tüm bankalar için aynı anlama geldiğini bilmenizi isterim.

 1. EFT ücrete tabidir. Ücreti ise bankalara göre değişiklik gösterir. Havale işlemi genelde bedava olmaktadır.
 2. EFT bankalar tarafından belirlenen saatler içerisinde gerçekleşir. Havale ise 7/24 para gönderme olanağı sizlere sağlar.
 3. EFT hafta sonraları yada resmi tatillerde yapılamaz. Havale ise yılın 365 günü yapılır
 4. EFT işlemlerinde para karşı hesaba havaleye göre daha geç geçebilir
 5. EFT yaparken sistem sizden IBAN yada banka hesap numarasının yanı sıra karşı tarafın isim ve soy adını ister. Havale işlemlerinde ise çoğu banka için sadede IBAN numarası yeterlidir.

EFT ve Havale arasındaki farklara bakınca, kesinlikle para gönderme işlemlerinde havale çok daha mantıklıdır. Ücretsiz olarak EFT yapmanın bir yolu var mıdır? diyenler ise Ücretsiz Havale EFT İle Para Transferi Nasıl Yapılır? sayfama göz atmaları menfaatlerine olacaktır.

Saat 5 Sonrası EFT  Olur Mu? En Son Saat Kaça Kadar?

EFT, yani farklı bankalar arasında para gönderme işlemi, hangi saatler arasından yapılacağını, en son saat kaça kadar sağlanacağını bilmeniz oldukça önemlidir. Şayet saat 5 ten sonra EFT olur mu? en son saat kaça kadar para gönderme yapılacağını biliyorsanız. Karışılacağınız belki de tek ve en büyük sorun ise şudur. Karşı tarafa göndermiş olduğu ister 100 TL isterse 10.000 TL rakam gözetmeksizin paranız EFT saatleri dışında olduğu için alıcının hesabına geçmeyecektir. Alıcının hesabına ne zaman geçecek diyorsanız? Bu işlem EFT saati sonrasında ilk mesai başlangıç saatinde gerçekleşir. Bu nedenle saat 5 sonrası EFT olur mu? en son saat kaça kadar? cevabını sizler için cevaplamak istiyorum.

Cevap: Bazı bankalara göre saat saat 17:00 (5:30) olsa da çoğunlukla en geç EFT saati 17:00 yani 5:00 olmaktadır.

Dolayısı ile saat en geç EFT saati 17:30 olmaktadır. Tabi özellikle altınız çizerek belirtmiş olduğum gibi bir çok banka bu saat 17:00 olarak uygulamaktadır. Anlayacağınız en geç farklı bankaya İnternet bankacılığı üzerinden para gönderme saat 17:00 ile 17:30 arasında değişmektedir.

Bankasız Para Göndermenin En Kolay, Hızlı Yolu MİGROS! dan hafta sonu dahil olmak üzere 20:00 kadar para göndere bileceğinizi biliyor muydunuz?

Peki, mesai saatleri dışında 7/24 olarak bankalar arası para gönderme nasıl yapılır? Şimdi bunun yanıtını vermek istiyorum. Sonra bankalar arası para gönderme EFT saatlerinin kaç olduğuna ücretleri ile birlikte yer vereceğim.

Mesai Saatleri Dışında Hafta Sonu Bayram Dahil Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Bankalar arasından EFT olarak para gönderme saatleri çoğunlukla 08:00 ila 17:00 yada en geç 17:30 kadardır. Bu saatler arasında belli bir ücret karşılığında para İnternet bankacılığı üzerinden kolaylıkla göndere bilirsiniz. Bu saatler haricinde İnternet bankacılığınız EFT yapmanıza izin verse dahi afaki rakamlar bu işlem için talep edebilir. Bir çoğu da bu miktarı ödemeye göze alsanız dahi de size para gönderme imkanı sağlamaya bilir. Peki, acil olarak EFT yani farklı bir bankaya para gönderecek olsanız. Mesai saatleri dışında, hafta sonu hatta bayram dahil olsa bile nasıl para göndere bilirsiniz. Benim bunun için tek önerim ATM üzerinden yapılacak olan işlemdir. Böylece kesin olarak farklı bir bankaya en hızlı şekilde ister hafta tatili olsun isterse bayram olsun hiç fark etmeksizin para transferinizi yapabilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapabileceğine geçmeden sizlere ilk olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum.

Daha hızlı bir EFT ve çok daha düşük bir para gönderme ücreti ödemek için lütfen alıcının IBANK numarasına ait ATM üzerinden bu işlemi gerçekleştirin.

Bütçenizi yakından ilgilendiren bu hatırlatma sonrası mesai saatleri hatta bayram dahil olmak üzere ATM üzerinden üstelik kartsız bir şekilde nasıl apara göndereceğimizden bahsedeceğim. Evet, çok  doğru duydunuz! Alıcıya ait banka hesabınız/kartınız olmasına gerek kalmaksızın para gönderebileceksiniz.

 1. Alıcının banka hesabına ait bankamatik (ATM) gidelim
 2. Ana ekranda KARTSIZ işlemler butonuna basalım
 3. Para yatırma diyelim.
 4. Başka hesaba para yatırma seçeneğini tıklatalım
 5. Para yatıracağımız kişiye ait Havale yada IBAN seçeneğini belirleyelim.
 6. T.C kimlik numaramızı girelim
 7. Para göndereceğimiz kişiye ati IBAN numarasını girelim.
 8. Para yatırma açıklamasını belirtelim.
 9. Yatıracağımız para miktarını ATM yatıralım.
 10. Yaptığımız işlemi onaylayalım.

Bu şekilde yapacağımız EFT işlemi saat 5:00 (17:00) dan sonra dahi olsa karşı tarafın hesabına gönderimiz geçecektir. AKBANK (ATM) Üzerinden Bankalara Kartsız Para Gönderme de bu işlemin nasıl yapılacağını anlatan VİDEOM bulunmaktadır. İzlemenizi, öneririm.

Bankalar Arası Para Gönderme HAVALE/EFT Saatleri 2021

Bankalar arası havale yada EFT yapma saati kaç? diyenlere havale yapmanın herhangi bir saati yoktur derim. Fakat EFT yapmak isteyenler için bu saat dilimi vardır. Böylece farklı bankalar arasından belirlenen EFT saatleri haricinde İnternet bankacılık hesabınızdan para transferi yapamazsınız. Hatta bırakın saati, hafta sonu ve resmi tatillerde dahi farklı bankalara İnternet bankacılığı üzerinden para transfer işlemi yapılmamaktadır. İnternet bankacılığı haricinde EFT yapmak isteyenlerin nasıl bu işlemleri yapabileceğini de yukarıda anlattım. Yok ben illa İnternet bankacılığım üzerinden EFT yapmak istiyorum diyorsanız da o zaman bankalara göre EFT saatlerini aşağıdaki paylaştığım şekilde dikkat etmeniz gerekir. Tabi iş dikkat etmekle de bitmemektedir. Bunun haricinde EFT yapmanın da ücretini göze almanız gerekir.

İşte sizler için Türkiye’de en çok tercih edilen 9 bankasına ait EFT saatleri ve ücretlendirme tutarlarının ne kadar olduğu.

1- Ziraat Bankası Para Gönderme EFT Saatleri Ne Zaman? Ücreti Ne Kadar?

EFT gönderme saatleri ve ücretleri ne kadar olarak sizlere ilk önce Ziraat bankasını tanıtmak istedim. Bunun sebebi ise Ziraat bankasının Türkiye’de en fazla müşteri ağına sahip olmasıdır. Bu nedenle bende haklı olarak EFT saatleri ve ücretlendirme tarifesi için Ziraat bankası ile başlama kararı aldım. Bunun için sizlere net bir bilgi vermek içinde eşime ait Ziraat mobil İnternet sayfasına giriş yaptım. Müşteri temsilcisine aşağıda sizin de görmüş olduğunuz gibi EFT saatlerinin kesin olarak kaç olduğunu öğrendim.

blank

Evet, müşteri temsilcisi Didem hanım ile yapmış olduğum görüşmeye ait resim yukarıda yer almaktadır. Görüşmemde sizin de görmüş olduğunuz gibi Ziraat bankasının EFT saatleri kesin olarak sabah 08:30 ile :17:00 arasındadır. Belki ufak bir bir bilgi olarak gözükmüş olsa da Ziraat bankasının EFT saatlerinin kaç olduğunun bilgisi kendi İnternet sitesinde dahi bulunmadığını bilmenizi isterim. EFT ücretlendirme miktarı ise şu şekildedir.

ATM ÜZERİNDEN
MİKTAR EN AZ AÇIKLAMA (Saat 16:00 Sonrası)
0 ile 1.000 TL 2.29 TL 3.43 TL
1.0001 TL ile 50.000 TL 5.73 TL 8.59 TL
50.001 TL üzeri 57.30 TL 85.95 TL

 

İNTERNET BANKACILUĞI
MİKTAR EN AZ AÇIKLAMA (Saat 16:00 Sonrası)
0 ile 1.000 TL 1.14 TL 1.71 TL
1.0001 TL ile 50.000 TL 2.29 TL 3.43 TL
50.001 TL üzeri 28.65 TL 42.97 TL

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN
MİKTAR EN AZ AÇIKLAMA (Saat 16:00 Sonrası)
0 ile 1.000 TL 5.73 TL 8.59 TL
1.0001 TL ile 50.000 TL 11.46 TL 17.19 TL
50.001 TL üzeri 114.60 TL 171.09 TL

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama EFT ücretlerinde İnternet bankacılığı üzerinden yapılan işlemler diğerlerine göre daha ucuz. Bundan dolayı Ziraat Mobil İnternet Bankacılık Hesabı Nasıl Açılır? da bahsetmiş olduğum şekilde üşenmeyip bir hesap açmanızı tavsiye ederim.

Ziraat bankası EFT saatlerini ve tüm ücretlerinin ne kadar olduğunu bahsettik. Şimdi sora geldi 2. olarak en çok EFT yapmak için tercih edilen diğer bankamızın saat ve ücretlerinin ne kadar olduğuna.

2- HALKBANK EFT Saatleri Kaç? Para Gönderme Ücreti Ne Kadar?

EFT işlemlerinin 2. olarak en çok yapıldığı bankamız Türkiye Halk Bankasıdır. Bu bankamız da daha çok para transferlerini KOBİ ve esnaflarımız yapmaktadır. Çünkü bankanın müşteri kitlesinin çoğunluğunu ticaretle uğraşanlar ile memurlarımız oluşturmaktadır. Muhtemelen HALKBANK EFT saatleri kaç diye öğrenmek için burada gelen sizde ya memur yada esnafsınız tır.

blank

Şayet esnafsanız HALKBANK EFT ve havale saatlerinin kaç olduğuna geçmeden bir hatırlatma yapmak istiyorum. O ise sitemizde sizler için HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! da verilen ticari işletme kredisinin güncel faiz oranları da yer almaktadır. Diyoruz ve HALKBANK EFT saatlerinin kaç olduğuna, ücretlendirmeleriyle birlikte geçiyoruz.

HALKBANK EFT saatleri mesai saatleri olan 08:30 ile 17:00 arasında olmaktadır. Hafta sonu Cumartesi ve Pazar ile resmi tatillerde para transfer işlemlerine izin vermez.

HALKBANK ŞUBESİNDEN YAPILAN ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 5.73 TL
1001-50.000 TL 11.46 TL
50.001 TL üstü 114.00 TL

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 5.73 TL
1001-50.000 TL 8.02 TL
50.001 TL üstü 85.95 TL

 

İNTERNET VE ATM ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 0 TL
1001-50.000 TL 0 TL
50.001 TL üstü 0 TL

EFT ücretleri tablomuzda sizlerin de görmüş olduğu gibi HALKBANK İnternet şubesi ve ATM üzerinden yapılan transferler için ücret almaktadır. Gerçekten bu imkanı sağladığı için bankamıza buradan sizlerde adına çok teşekkür ediyorum. Güncel ücretlendirmeleri isterseniz emin olmak için sizler de BURADAKİ sayfamızdan bulabilirsiniz. Şimdide de EFT/Havale para gönderme saatleri konumuza 3. bankamızla devam ediyoruz.

VAKIFBANK EFT Gönderme Saatleri Ne Zaman? Ücreti Kaç TL?

Vakıfbank da kamuya ait bir bakamızdır. Bankamız çoğunla konut kredisinin çok düşük faizlerle verildiği ile halkın zihninde yer alır. Gerçekten de öyledir de. Onun haricinde bankanın en sevdiğim yanı 3 ay ödemesiz olarak sürekli ihtiyaç kredisi sağlamasıdır. Hem düşük faizli hem ise 3 ayda sonra ödemeli kredi kullanacaksınız bence ilk tercihiniz bundan dolayı Vakıfbank olmalıdır. 3 Ay Ödemesiz Dönemli Aylık Eşit Taksitli Kredi bu sayfama bakarsanız sizde içlerinde en iyi imkanı bu bankamızın verdiğini kendi gözlerinizle zaten göreceksiniz. Bunun haricinde bankamız EFT işlemlerini de diğer tüm bankalar gibi mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmektedir. Bu demek oluyor ki!

Hafta içi Vakıfbank EFT saatleri sabah saat 08:30 ile akşam saat 16:00 arasıdır. Geç EFT ise 08:00 ile 16:15 kadar sürmektedir. Hafta sonu ce resmi tatillerde yine EFT işlemleri ilk mesai saatinde gerçekleşmektedir.

BANKA ŞUBESİ ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 5.73 TL
1001-50.000 TL 11.46 TL
50.001 TL üstü 114.60 TL

 

İNTERNET ŞUBESİ ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 2.29 TL
1001-50.000 TL 28.65 TL
50.001 TL üstü 42.97 TL

 

ATM ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 2.29 TL
1001-50.000 TL 5.73 TL
50.001 TL üstü 57.30 TL

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 5.73 TL
1001-50.000 TL 28.65 TL
50.001 TL üstü 114.60 TL

Vakıfbank maaş müşterisi yada anlaşmalı olmadığınız taktirde sizin de görmüş olduğunuz gibi tüm banka dışı para transferlerinde ücret almaktadır. Güncel ücretlendirmeleri BURADAN da takip edebilirsiniz.

4- AKBANK EFT Saatleri Kaç? Ücretlendirmesi Ne Kadar?

Özel bankalar içinde en sevdiğim banka AKBANK olmaktadır. İlk banka hesabımı Akbank A.Ş den sanırım 1997 senesinde açtım. O günden beride severek sürekli bu bankamızla çalışmaktayım. 5 yıldır maaş müşterisi hatta gelir belgesiz olmama rağmen kredi mi ve kredi kartımı hiç benden kıskanmadı. Sizde benim gibi gelir belgesiz iseniz AKBANK dan çok rahat böylece kredi çekebileceğinizi bilmenizi isterim. Nasıl çekeceğinizi ise sizlere kanıtlı bir şekilde de Akbank 20 Bin TL 36 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi Veriyor sayfamda anlattım. Bu kredimin üzerinden 100.000 TL gelir belgesiz krediyi geçenlerde aldığımı bilmenizi isterim. Bankan bu imkanları yanı sıra diğer bankalar gibi EFT yapmamıza da imkanlar sağlar. Bu imkanları ATM, İnternet bankacılı ve müşteri hizmetleri ile şube kanallarıyla bizlere oluşturmaktadır. Para transfer işlemler için saatleri ise şu şekilde belirlemektedir.

 • Banka şubelerinden sabah 09:00 ile akşam 16:30 kadar. İnternet mobil uygulaması üzerinden ise saat 17:15 kadar yapıla bilinmekte tir.
MOBİL BANKACILIK ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 1.14 TL
1001-50.000 TL 2.29 TL
50.001 TL üstü 28.65 TL

 

ATM ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 2.29 TL
1001-50.000 TL 5.73 TL
50.001 TL üstü 57.03 TL

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 5.73 TL
1001-50.000 TL 11.46 TL
50.001 TL üstü 114.06 TL

 

AKBANK ŞUBE ÜZERİNDEN YAPILAN EFT İŞLEM ÜCRETLENDİRMELER
MİKTAR EN AZ
0-1000 TL 5.73 TL
1001-50.000 TL 11.46 TL
50.001 TL üstü 114.06 TL

AKBANK tüm EFT ücretlendirmeleri de bu şekildedir. Güncel olarak yine EFT ücretlendirmelerini sizler de isterseniz BURADAN takip edebilirsiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.