Hibe Kredi

E-Kobi Giriş Sayfası

Esnaflar ile KOBİ’lerin KOSGEB’e giriş yaparak başta KOBİ beyannamesi ile bilgi dokümanı çıktısı alması ile tüm destek programlarına başvuru yapabilmeleri için mutlaka e-KOBİ şifresi oluşturmak için KBS ismi verilen veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. Güvenli bir şekilde şifre oluşturmamış olanlar bu adımları nasıl sağlayabilir ve daha önce şifre oluşturanlar ise KOBİ giriş işlemini nasıl yapabilir resimli + videolu olarak sizler için yer verdik.

Kobi Giriş Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Kurumun tüm imkanlarından KBS denilen İnternet veri ağı üzerinden yararlanabilmek için ilk olarak bir e-kobi giriş şifresi oluşturmanız icap etmektedir. Bu şifreyi oluşturma işlemi için işletmenizin vergi levhası bilgilerinin yanınızda olması yeterlidir. İsterseniz şimdi hiç yerimizden kalmadan kendimize özel e-KOBİ üyelik şifremizi nasıl oluşturabiliriz, hemen başlayalım..

 1. İlk olarak direk http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/Application.aspx bu adrese giriş yapınız.
 2. Karışınıza tek sayfa içinde 3 farklı bölüm çıkacaktır. Bu bölümleri şu şekilde doldurmanız gerekir.

”İşletme Başvurusu” Alanın Doldurulması

Resimde olduğu gibi işletme başvurusu alanının doldurulmasına başlamadan önce vergi levhasının yanınızda olması önerilmektedir. Bu alandaki alanlar şu şekilde doldurulması gerekir.

 1. İşletme adı: ”YALÇINKAYA A.Ş.”
 2. İşletme Statüsü: ”LTD.”
 3. Kuruluş senesi: ”1980”
 4. Yetkili kişi adı: ” Murat ”
 5. Yetkili kişinin soyadı: ”YALÇINKAYA”
 6. Vergi numarası: ”1234567891”
 7. Vergi Dairesi İli: ”Bilecik”
 8. Vergi Dairesi Adı: ”Bozüyük Vergi Dairesi”
 9. Ticaret / Esnaf Sicil Numarası: ”123654”
 10. SSK İşyeri Sicil Numarası: ”123456789123456789123”
 11. İşletmenin Bulunduğu Yer: ”Organize Sanayi Bölgesi” ( Listede kendi yerlerini bulamayanlar ”DİĞER” diyebilirler.
 12. Bağlı Olduğu Meslek Kuruluşu: ” Ticaret Odası ”

Değerli KOBİ/esnaflar ” ” TIRNAK içinde yazmış olduğum bilgiler sehven size örnek olması amacı ile yazılmıştır, bilginize..

”Faaliyet Konumuzun Seçilmesi” Nasıl Yapılır?

Esnafımızın e-KOBİ giriş şifresini oluşturması için ikinci adım ” Faaliyet Konumun Seçilmesi ” sekmesidir. Bu alan KOSGEB desteklenen sektörler listesindeki NACE kodu bulunması ve sonrasın da sisteme girilmesi amacı ile yapılmıştır. Bu işlemi rahatlık ile şu şekilde yapabilirsiniz.

 • Ok ile gösterdiğimiz alan ”Faaliyet Konumuzu Seçmek İçin Tıklayınız” bağlantısına tıklayınız.
NACE Kodunun Bulunması

NACE Kodunun Bulunması

 • Daha sonra açılan pencerede; İlk olarak imalatçı çalışıp/çalışmadığınızı işaretleyiniz. Sonra ise sizin iş yerinize uygun NACE üst arkasından NACE ikili kodunuzu belirleyiniz ve KAYDET deyiniz.
NACE bilgilerinin Girilmesi

NACE bilgilerinin Girilmesi

”İletişim Bilgilerinin Girilmesi” Alanının DOĞRU Bir Şekilde Doldurulması

Esnafın e-KOBİ giriş şifresinin oluşturulması için dolduracağı en son alan kendi işletmesine ait iletişim bilgilerinin girilmesidir. Bu alanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olmaktadır.

e-kobi Şifresinin Oluşturulması için İletişim Bilgilerin Girilmesi

e-kobi Şifresinin Oluşturulması için İletişim Bilgilerin Girilmesi

Bu alandaki boşlukları iş yerinize ait iletişim bilgilerini DOĞRU bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu alanda en çok dikkat edeceğiniz yer ise kesinlik ile e-posta adresinin DOĞRU bir şekilde girilmesi olacaktır. Çünkü formu ” ONAY ” deyip sonrasında ise ”KONTROL” alanındaki parolayı boş alana girip ” KAYDET ” dediğimiz vakit gönderilecek olan e-KOBİ giriş şifremiz orada belirtmiş olduğumuz mail adresine gelecektir.

E-Kobi Giriş İşleminin Yapılması

Artık tüm yukarıda belirtmiş olduğum alanları doğru bir şekilde dolduran esnaflarımız kendilerine elektronik posta ile gelen kullanıcı adı be şifre ile e-KOBİ girişlerini sağlıklı bir şekilde yapmaları için tek yapmaları gereken doğrudan ===== >  http://kds.kosgeb.gov.tr/UI/KOBILogin.aspx adresine tıklayarak KOBİ GİRİŞ sayfasına ulaşmaları ve kendilerine özel şifreleri ile giriş yapmalarıdır.