Hibe Kredi

Dp Parfüm Bayilik Başvuru Koşulları Ve Şartları Nelerdir?

Dp Parfüm Bayilik Başvuru Koşulları Ve Şartları Nelerdir?

Dp parfüm de açık parfüm bayilik veren firmalar arasından yer almaktadır. Tüm bayilik  (Franchise) imkanı sunan firmalar gibi D&P parfümeride bayisi olmak isteyen girişimci ve yatırımcılardan bazı şartları talep etmektedir. Sizler için Dp parfüm bayilik maliyetlerinden ve bayilik kurulabilmesi için cebinizden ne kadar ücret çıkacağına kadar tüm bilmeniz gerekenleri sayfamızda ayrıntılı olarak yer verdik.

Dp parfüm bayilik başvuruları nasıl yapılır?

Sadece yurt içi franchise imkanı sunmak ile yetinmeyen Dp parfüm yurt dışında da bir çok noktada vermiş olduğu bayilikleri ile müşterilerine ulaşmaktadır. Zengin ve kalıcı kokusu ile müşterilerin gönlünde taht kuran Dp parfüm şartları sağlayan yatırımcı veya girişimcilere bayilik hizmeti sunmaya devam etmektedir. Dp parfüm bayilik başvurularını İnternet üzerinden dolduracağınız ön başvuru ile yapabilirsiniz. Yurt içinde Dp parfüm bayiliği almak isteyenler burayı, yurt dışında Dp satış noktası kurmak isteyenler için firma hakkında bilgi burayı tıklayarak karşılarına gelen ön başvuru formu ile ilk adımı atmış olurlar. Peki ön başvuru sonrasında süreç nasıl ilerlemektedir.

 1. İlk olarak kurmak istediğiniz parfümeri dükkanın için belirttiğiniz ile bağlı bölge müdürü sizin ile irtibata geçmektedir.
 2. Parfümeri kurmak istediğiniz il veya ilçede Dp parfümeri olmaması tercihen aranmaktadır. Şayet nüfus sayısı il veya ilçenin fazla ise yine de bayilik verilmesi sağlanır.
 3. Kurmak istediğiniz parfümeri dükkanı için rakip analizi yapılması istenilir.
 4. Kurulması planlanan parfümeri dükkanın işlek bir ana cadde üzerinde olması veya halkın yoğun olarak ilgi gösterdiği iş merkezinde kurulması talep edilir.

bunları sağlayanlar için dükkanın m2 sinin de en az 10 m2 olması talep edilmektedir. Tüm bunları sağladığınız da iş artık işin mali kısmına gelmektedir.

Dp parfümeri dükkanı nasıl kurulur

Yukarıdaki adımları sağlayan ve istenilen standartları yakalayan yatırımcı veya girişimciler tutulan iş yerinin dekorasyon ve reklam giderlerini karşılamaları gerekmektedir. Maliyet yine tutulan dükkanın m2 sine göre değişiklik göstermektedir. En düşük bir parfümeri kurulması size 10 bin TL mal olmaktadır. Bu giderler ortalama olarak;

 • Dükkanın iç dekorasyon masrafları için ( raf, dolap, masa ) 8 bin TL
 • Dükkan dışı kompazit kaplama ve reklam tabelası masrafları için 5 bin TL
 • Dükkan için toptan açık parfüm almak için ise en az 13 bin TL bir rakamı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Tabi bu rakamlar içinde kurulan işletme için harcanan resmi kurumlara ödene harçlar dahil değildir.

Dp parfümeri kurulması sonrasında resmi kanallara yapılması gereken başvurular

Bayilik için yapmış olduğunuz başvuruların haricinde birde belediler, SGK, maliye gibi resmi dairelerde bir çeşit bildirimler yapmanız gerekmektedir. Yapılan bildirimler açılan dükkanı ve siz varsa çalışanız için yapılacak olan bildirimlerden ibarettir. Bildirimler için tüm kurumlar tarafından talep edilen gerekli evrak ve belgeleri burada bulabilirsiniz.

Almış olduğunuz parfümeri veya kozmetik dükkan için kredi almak istemez misiniz?

Temel olarak başlıca yapmış olduğunuz parfümeri dükkanı için tabela, dış cephe kapmaları, dükkan içi restorasyon çalışmaları (raf, dolap, masa, yazar kasa vb) için yapılan harcamaları Devletten KOSGEB aracılı ile geri alabileceğinizi biliyor musunuz? Lütfen bayilik almak isteyenler kredi nasıl alabilir isimli makalemizi burayı tıklayarak okuyunuz.

Avusturya’da kurulmuş olan Dp parfümeri tanıtım videosu

Parfümeri üzerine açmış olduğunuz işletmenizin tanıtılması amacı ile düzenlenecek olan reklam ve hediyeler parfüm bayiliği almış olduğunuz firma tarafından desteklenmektedirler. Dp parfüm dahil olmak üzere bir çok parfüm bayiliği veren firmalar ilk açılışlarını yapan bayileri için çeşitli hediye paketleri de düzenlemektedir.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 20 Ortalama: 3.2]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 56 YORUM
 1. Ferhat GÜZEL dedi ki:

  Merhaba ben 26 yaşında biriyim Hakkari Yüksekova da bayiliğinizi açmak istiyorum bunun için neler gerekli ne yapmalıyım beni bilgilendirir misiniz?

 2. Mehmet Emin çetinkaya dedi ki:

  ben parfüm dükkanı açmakistiyoru m 5333158369

 3. Bedri dedi ki:

  Dukan açmak istiyorum

1 7 8 9