Hibe Kredi

Diş Eti Çekilmesine (İltihaplanmasına) Faydalı 3 Bitkisel Kür

İlk olarak ön üst diş etimde bir çekilme gördüm. Sonrasında ise diş eti çekilen bölgede morartı gözlemledim. Baktım iş ciddi, tedavi için ilk olarak diş doktoruma gittim. Diş hekimime ağzımın ön üst tarafında diş etimin çekildiğini, sonrasında ise morarmalar oluştuğunun şikâyetimi ilettim. Tedavisi için kendisi bana ne dese beğenirsiniz? Sert ısırma, yapacak bir şey yok! Özel diş hekiminden aldığım bu cevap sonrasında başka bir diş doktoruna gittim. Diş etimdeki çekilme ve ağrı şikayetlerimi dile getirdim. Kendisi bana tedavi için 2 tane seçenek sundu. Bunlardan bir tanesi cerrahi operasyon, bir diğeri diş aralarında bulunan taşların temizlenmesi. Bunların haricinde peki ya bunun ilacı yok mu dediğim ise aldığım cevap yine beni şok etti!

Diş Eti Çekilmesine (İltihaplanmasına) Faydalı 3 Bitkisel Kür

Yaşamış olduğum diş eti çekilmesi ve sonrasındaki iltihaplanması için doktor, eczane ve bir çok aktarın kapsını çaldım.  En sonunda diş eti çekilmesine ne iyi gelir sorusunun yanıtı da buldum. Diş eti çekilmesi ameliyatı olmadan bu rahatsızlıktan sizlerin de bir an önce kurtulabilmeniz için bana fayda sağlan adını süper 3’lü bitkisel kür dediğim şifa kaynaklarını da burada paylaştım. İşte diş eti çekilmesinden nasıl kurtulurum diyenler için son derece yarayışlı o harika 3 şifalı bitki!

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Düzelir? Doktorlar Bana Ne Söyledi?

İlk öce üst diş etim çekildi. Gerçekten bundan dolayı çok kötü bir görünüm oluştu. Daha sonrasında ise diş etimin rengi değişti. Mosmor oldu. Bu daha bir kötü görünüme neden oldu. Baktım iş kötüye gidiyor, bu sorun nasıl düzelir diye bir çok özel ve devlet diş doktorlarının kapısını çaldım. Yaptıkları muayene sonrasında tedavisi için bana iki tane yol söylediler. Bunlar neler derseniz;

 1. Diş taşlarının temizlenmesi. Sonrasında ağız ve diş bakımımın düzenli bir şekilde yapılması.
 2. Cerrahi operasyon düzenlenmesi.

Diş eti çekilmesi için gitmiş olduğum bütün hekimler tedavisi için sadece bu iki seçeneği söyledi. Hatta ilaç sormak için gitmiş olduğum eczacı bile doktorların aynısı söyledi. Sizde eğer diş eti çekilmesinden dolayı doktora giderseniz tedavisi için bu iki seçenekten başkasını emin olun duymayacaksınız. Peki bu durum karşısında ben ne yaptım? Tabi ki tedavi alternatif tıp ve ilaçlar da aradım. Peki buldum mu? Hadi bir bakalım…

Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir? Hangi Bitki, Çaylar, Macun Kullanılmalı?

Diş eti çekilmesi gerçekten çok ciddi bir sorundur. Dişlerinizi eğer ki kaybetmek istemiyorsanız da bu sorunu en başından çözmeniz gerekir. Çünkü zamanında önlem almazsanız emin olun sağlıklı sadece tek bir dişinizi kaybetmekle de kalmazsınız. Zamanla diş etinizde oluşan iltihaplanma diğer dişlerinizin etlerini de sararacaktır. Bundan ötürü de tüm dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Peki diş eti çekilmesinin bir an önce önüne geçmek için ne yapmalısınız? İlk olarak bundan bahsedeceğim. Sonrasında ise kendimin uygulayıp iyi gelen hangi bitkileri, çayları ve diş macununu kullanmanız gerektiğine değineceğim.

 1. Mutlaka ilk olarak diş etlerinizde oluşan taşları temizletmeniz gerekir. Bu işlemi devlet diş polikliniklerin de ücretsiz olarak sadece 10 dakika içinde yaptıra bilirsiniz.
 2. Diş eti tartar temizliğinden sonra ise düzenli olarak günde 3 defa dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Mutlaka diş fırçası çok ince kıllı olması gerekir. Ben sensodyne diş fırçasını tavsiye ediyorum. Kullanacağınız diş macunu da eczane den aldığım bilgiye göre merdiol olabilir. (Bir çok alternatifi mevcuttur. Seçim sizin.) Buna ilaveten..
 3. Aktarlarımın tavsiyesi üzerine alıp kullandığım ve son derece memnun kaldığım bitkileri kullanmalısınız. Bunlar neler derseniz?
  1. Ada çayı
  2. Hindistan Cevizi Yağı
  3. Kara Dut Özü

Diş eti çekilmesine iyi gelen şeyler bunlardır. Diş eti tartar temizliğini doktorunuza yaptırdınız. Dişinizin fırçalamasını da nasıl yapacağınızı zaten biliyorsunuz. Peki geri kalan bitkisel kürleri nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Şimdi de bunları kendimin uyguladığım yöntemlerle birlikte görelim.

Diş Eti Çekilmesine Hangi Gargara İyi Gelir? Nasıl Yapılır?

Diş etlerimizdeki tartar (taş) temizliğini yaptırdık. Düzenli olarak dişlerimizi de fırçalıyoruz. Bunlar yeterli mi? Bana kalırsa hayır. Peki ne yapmamız gerekiyor? Bakın dünyanın en ünlü diş macunu markasını olan colgate’in bu bağlantıda sizin de görmüş olduğunuz gibi, benim aktarım tarafından da önerilen ada çayı gargarasını yapmalısınız. Diş eti çekilmesine son derece iyi gelen ada çayı gargarasını peki nasıl yapmalısınız? En uygun fiyatla en doğal halini nereden alabilirsiniz? İşte bu iki sorunun cevabı.. blank

Nereden Satın Alabilirsiniz?

 • Ada çayı bütün aktarlarda bulunmaktadır. Lakin, aktarlarda fiyatı biraz diğer yerlere göre pahalı olmaktadır. Bu nedenle ben Tarım Kredi Kooperatif marketinden ada çayını aldım. Hem kaliteli hem ise fiyat bakımdan diğer yerlere göre çok daha uygun. ( ⇑ da ki resimde de almış olduğum poşet ada çayını görebilmektesiniz.)

Nasıl Gargara Yapmalısınız?

 1. Bir çay bardağı kadar suyu kaynatınız.
 2. Bir çay bardağına bir poşet ada çayı koyun.
 3. Kaynatmış olduğunuz suyu, çay bardağının yarısına kadar doldurun.
 4. Bir müddet ada çayın demlenmesini bekleyin. (5 dakika)
 5. Daha sonra bir tahta kaşık ile poşet ada çayına biraz baskı uygulayın. Böylece iyice özünün çıkmasını sağlamış olacaksınız.
 6. Ağızınız yanmayacak kıvama geldikten sonra ilk olarak demediğiniz ada çayının yarısını ağzınıza alın.
 7. Diş eti çekilmesi ön dişlerinizde ise benim yapmış olduğum gibi başınızı yere doğru eğip gargara yapın. (Tahmini 3 ila 5 dakika)
 8. İlk gargara yapıp tükürüldükten sonra yine aynı şekilde geri kalan ada çayını ağzınıza alarak gargara yapın. Yaklaşık 3 ila 5 dakika sonra tükürün.

Ben bu şekilde ada çayı ile gargara yaptım. İlk gün etkisini gösterdi. Bırakın diş eti çekilmesi yaşadığım bölgeyi ağzımın için dudaklarım resmen uyuştu. Ciddi bir şekilde rahatlama hissettim. 2. gün aynı şekilde gargara yaptıktan sora ise tamamen diş etimdeki ağrı dindi. Bu uygulamayı ise günde iki defa yaptım. Biri sabah, bir diğeri ise akşam yatmadan önce. (Ramazan ayına gargara yapmam denk geldi. Oruçluydum, eğer siz de gargara orucu bozar mı acaba diye düşünüyorsanız, dediğim gibi yaparsanız boğazınıza kaçma olasılığı sıfır olacağı için bozmayacaktır.)

Peki diş eti çekilmesi tedavisi için ben sadece ada çayı ile gargara mı yaptım? Tabi ki de hayır. İlaveten aşağıdaki bahsetmiş olduğum şifalı bitkiselleri de gargara sonrası kullandım.

Diş Eti Çekilmesine En Faydalı Yağ Hangisi?

Diş eti çekilmesi ile mücadelemde sadece yukarda anlaymış olduğum gargarayı yapmakla kalmadım. Akşam gargara sonrasında ise tedaviyi destekleyici bir bitkisel yap kulandım. Kulanmış olduğum bu yağ ise, aktarlar dahil internet üzerinden bütün yapmış olduğum araştırmalar neticesinde öğrenmiş olduğum ”Hindistan Cevizi Yağı” tır. Aşağıda resimde de görmüş olduğunuz hindistan cevizi yağını peki ben nereden aldım? Nasıl kullandım. İşte bu iki sorununda cevabı.

blank

Hindistan Cevizi Yağını Nereden Aldım?

 • Hindistan cevizi yağını ben aktardan aldım. (Marketlere de bulamayabilirsiniz.)

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Diş Etine Kullanılır?

 1. Muhtemelen satın aldığınızda don halinde olacaktır. Çözülmesi için oda sıcaklığı üzerinde yada sıcak bir su içinde şişesiyle birlikte çözülene kadar bekletin.
 2. Çözüldükten sonra akşam gargarını yaptıktan sonra parmağımıza bir miktar sıkalım.
 3. Diş eti çekilmesi olan bölgeye parmağımızla masaj yaparak iyice yedirelim.

Kısa sürede bu ilave bitkisel yağ terapisinin de faydasını sizlerde benim gibi göreceksiniz.

Ada çayı gargarası + hindistan yağı masayı bana yetmez diyorsanız size tavsiye edeceğim son bir diş eti çekilmesine şifalı bitki var. Nedir diyorsanız? Cevap hemen ⇓ da..

Karada Dut Özü Diş Eti Çekilmesi Aft Gibi Ağız İçi Yaralarına Bulunmaz Bir Nimet!

Bilimsel adı aft olan özellikle dudaklarda beyaz nokta halinde beliren ufak ama son derece can yakıcı rahatsızlığınız mı var? Eğer öyle ise, eskilerin pamukçuk adı da vermiş olduğu bu rahatsızlıktan emin olun 24 saat için de sizi kurtaracak mükemmel ötesi bir bitkiden bahsedeceğim. Bu bahsedeceğim bitki sadece aft (pamukçuk) gibi ağız yaralarına üstelik iyi gelmekle kalmıyor. Aynı zamanda diş eti hastalıklarının tedavisi içinde aktarlar tarafında tavsiye edilmektedir. Bütün diş ve ağız içi rahatsızlıklarına iyi gelen bu muhteşem bitkinin adı KARA DUT!

blank

Özellikle kara dut özü olarak aktarlarda satılan bu mükemmel bitkiyi ben senelerdir ailem de oluşan aft (pamukçuk) tedavisinde kullanmaktayım. Kullandığım an itibarıyla 24 saat içinde de her zaman şifasını gördüm. Peki diş eti çekilmesi ve aft gibi ağız içi rahatsızlıklarınız için kara dut özünü nereden alabilirsiniz? Nasıl kullanmalısınız?

Kara Dut Özü Nereden Alınabilir?

 • Kara dut özü bir çok market ve aktarlarda buluna bilinmektedir. Ben daha organik olacağını düşünerek Tarım Kredi Kooperatiflerinden satın aldım.

Kara Dut Özü Nasıl Kullanılmalı?

 • Bir tatlı kaşı kara dut pekmezi ağıza alınır. Kısa bir süre ağızda gezdirilerek yutulur.

Bir hayli yoğun olduğu için çok kısa sürede diş etlerinize nüfus edecektir. Faydasını da çok kısa sürede göreceksiniz. Evet arkadaşlar diş eti çekilmesine faydalı olacak bizzat resimlerde görmüş olduğunuz gibi kendimin kullandığım 3 şifalı bitkiden bahsettim. Umarım benim gibi sizlerde bu bitkilerden şifa bulursunuz. Şimdi de son olarak diş eti çekilmesi tedavisi için yaptığım hekim, eczane ve aktarlar da sorgularımdan merak edilenleri cevaplıyorum.

Diş Eti Çekilmesinin İlacı Var Mı?

Diş eti çekilmesi için diş doktoruna gittiğimde tedavi için yukarda anlatmış olduğum bana iki yollu tavsiye etti. Diş eti çekilmesi için önermiş olduğu 2. seçenek hiç ama hiç aklıma yatmadı. Bende direk 1. seçeneği uyguladım. Diş eti çekilmesi için önerdiği 1. seçeneği uyguladıktan sonra sürecin daha hızlı işlemesi için kendilerinden bana ilaç yazmalarını rica ettim. Bu ricam ne yazık ki karşılıksız kaldı. Neden mi? Çünkü diş eti çekilmesinin ilacı ne yazık ki yok muş. Ben inanmadım! Başka bir diş hekimine daha gittim ve rahatsızlığım için kendiler den ilaç yazmalarını istedim. Aynı yanıtı gitmiş olduğum 2. diş hekiminden de aldım. Acaba diyerek iki diş hekiminden sonra eczaneye gittim. Eczacımdan diş eti çekilmesinin ilacı var mı diye sordum ne yazık ki yok olarak aynı cevabı ondan da aldım. Zaten buna istinaden yukarda anlatmış olduğum alternatif tıp olarak bilinen bitkisel kür tedavisini uygulamak zorunda kaldım.

Diş Eti Çekilmesine İbrahim Saraçoğlu Kür Tedavisi

Bitkisel kür denildiği vakit Türkiye’de sayın İbrahim SARAÇOĞLU ilk sırada gelir. Bu yüzden sizlere her ne kadarda yukarıda deneyimlerime istinaden diş eti çekilmesine faydalı 3 bitkiyi tanıtmış olsam da çok değerli İbrahim hocamızı es geçmek istemedim. Yapmış olduğum araştırma neticesinde de İbrahim SARAÇOĞLU hocamızın diş eti çekilmesine faydalı kür tarifini buldum. Hatta videosunu da sizin için aşağıda yer verdim. Hadi şimdide diş eti çekilmesi için faydalı olan bu son kür tarifimiz nedir? Nasıl yapılır ve uygulanır hep birlikte görelim.

Malzemeler:

 • Dağ Kekiği
 • Su

Yapılışı:

 • Kaynamakta olan bir bardak su içine bir tutam dağ kekiği atılır. 3 dakika kaynatılır.

Kullanılışı:

Diş eti çekilmesine faydalı olan kür yapıldıktan sonra ılımaya bırakılır. Ilındıktan sonra yumuşak uçlu bir diş fırçasıyla diş etleri fırçalanır. Bu kür günde 3 defa olacak şekilde 2 ay boyunca uygulanır.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. MERVE dedi ki:

  Bende dişlerimden çok çeken biri olarak bu adaçayını sadece diş eti çekilmesi için kullanmasakta olur normal gargara yapsam bir sorun olmaz bence ?? Diş beyazlaması için mesela hangi diş macununu önerirsiniz karbonlu macunlar duydum ama orjinal bulmak marketlerde zor internettekilerde sahte öneriniz var mı ? ben temizleme yaptırdığım halde çok sararıyor mesela çok müzdaribim bu konuda

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Zaten gargara yapılması gerekiyor. Diş beyazlama için her kapı karbonat limona çıkıyor.