KOSGEB Kredi

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Nedir?

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Nedir?

Turistlik bölgelerimiz de sıklık ile rent a car olarak afişlerini gördüğümüz oto kiralama istasyonları artık bir çok ilçelerimizde dahil olmak üzere mevcuttur. Büyük şirketlere filo olarak araç kiralama firmaları kurmak isteyen girişimcilerimiz dahil olmak üzere sektör içinde yer edinmiş tüm KOBİ ‘lerimiz devletimiz tarafından KOSGEB aracılığı ile desteklenmektedir. Sektöre ait NACE üst ve altılı kodları dahil olmak üzere teşvik için başvuruların nasıl yapılacaklarını sizler için ele aldım. Umarım faydalı olur..

Araç Kiralama İstasyonları Devlet Tarafından Desteklenmektedir.!

Evet yanlış duymadınız açacağınız ufak yada büyük tüm araç kiralama iş yerleri devletimiz tarafından desteklenmektedir. İster sektör içinde yer alan bir KOBİ olun ister ise sektöre yeni girecek bir girişimci olalım devletimiz den bir çok oto kiralama yatırımlar için hibe alabilirsiniz. Bu iddiamızın en iyi kanıtı ise kuşkusuz KOSGEB desteklenen sektörler için de yer alan NACE kodlarıdır. Araç kiralama istasyonlarına ait üst ve altılı kodlar aşağıdaki gibidir.

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri NACE Kodları

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri NACE Kodları

Leasing ve Kirama Faaliyetleri ” adı altında kurumun vermiş olduğu imkanların neler olduğunu ve başvuruların nasıl yapılacağını hem KOBİ’lerimiz için hem de yeni girişimcilerimiz için sırası ise açıklık getirdik. Sizlerde şayet yapacağım tüm bu açıklamalarıma rağmen aklınız da sorular kalır ise lütfen bizlere iletiniz.

Yeni Girişimciler İçin Sağlanan Oto Kiralama Desteklemeleri Nedir ?

İster turistlik bir mevkide rent a car kuracak olun ister ise Türkiye sınırları içinde herhangi bir ilimizde veya ilçemizde bu sektör için adım atacak olun ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” içinde yer alan tüm desteklerden sizler de yararlanabilirsiniz. 60.000 TL ile 370.000 TL hibe ‘den oluşan bu program işletmenin ilk açılış masrafları ile daha sonra doğacak olan giderleri için sizlere ekonomik anlamda ciddi destekler vermektedir. Başvuru şartların sağlanması durumda kadın yada erkek ayırt edilmeden sunulan bu imkanlar için aranan ilk şart Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi derslerine katılım göstererek ”Girişimcilik Sertifikası” almanızdan geçmektedir. İsmi sürekli olarak medyanın da gündeminde olan bu eğitimlerine katılmak aslında çok kolay ve tamamen ücretsizdir. Şimdi gelin isterseniz bizim de iddia ettiğimiz gibi bu eğitimlerin alınmasının ne kadar kolay olduğunu görelim.

Başvuru İşlemlerin Kolay Bir Şekilde Yapılması

Yeni Girişimcilik Destek başvurusunu hiç evinizden çıkmadan rahat bir şekilde aslında sizlerde hiç bir danışmanlık firmasından teknik destek almadan sağlayabilirsiniz. Bunun ne kadar kolay olduğunu sizlere ben maddeler şeklinde anlatacağım.

 1. İlk olarak KOSGEB e ilk kayıt başvurusu işlemini örnek de olduğu şekilde yapınız.
 2. Daha sonra sisteme taahhüt ettiğiniz mail adresine gelen şifre ile http://destek.kosgeb.gov.tr/ bu adrese giriniz ve sol taraf da yer alan menüde mevcut konumda bulunana ”Yeni Girişimci Destek Başvurusu” sekmesini tıklayarak basit bir şekilde oluşturulabilen alanları doğru olacak bir şekilde doldurunuz. Son olarak ise kayıt deyip başvuru formlarının çıktısını alınız.
 3. Başvuru formaları ile birlikte işletme giderlerini gösteren faturalar ile kendi birimizin kapısını çalınız.
 4. Bıraktığınız formlar incelendikten sonra sizlere belirtilen tarih de birime geliniz ve hazırladığını iş planı projesini sunarak onaylatınız.

Projenizin onayında sonra ise size bahşedilen tarih içinde iş yerinizi kurun ve sonra olarak KOBİ beyannamesi doldurma ile bilgi dokümanı çıktılarını alınız. Artık şimdi büyük bir sabır ile size tanınan hibeyi almak için bekleyiniz. Hepsi bu kadar. 🙂

YORUMLAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Mehmet dedi ki:

  İşsizim çok az miktarda param var

 2. Buket dedi ki:

  Merhaba Kosgeb başvurusu için hazırlanıyorum, bunun için prode hazırlama vs aracılık hizmetiniz var mı?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Buket hanım sitemiz sadece bilgilerimiz dahilinde kullanıcılarımıza bilgi edinmeleri amacı ile kurulmuştur. Dolayısı ile hiç bir firma ile çalışmıyoruz.

 3. Cenan CENGİZ dedi ki:

  Kosgep e gittim renta car veya kiralama işine kredi hibe yok dedi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Onlara o zaman
   77.11 Motorlu hafif kara taşıtlarının ve arabaların kiralanması ve leasingi N
   77.11.01 Motorlu hafif kara taşıtlarının ve arabaların sürücüsüz olarak kiralanması ve leasingi (3.5 tondan daha az olan otomobil, kamyonet, vb. dahil, motosiklet hariç) N

   bu destek kodların ne işe yaradığını sorar mısınız? Şuan aktif olarak kurumun resmi İnternet sitesinde yer almaktadır.

 4. Tosun dedi ki:

  Merhaba ben engeli kizima araba almak istiyorum.ama param yetmiyor