Hibe Kredi

7 Hareketle Çene Altı Gıdı Eriterek Yok Etme

Çene altı gıdı denilen bölgenin sarkmasının iki nedeni vardır. İlk sebep alınan fazla kilo tur. Çene altının sarkmasının diğer bir nedeni ise yaşın ilerlemesidir. Dolayısı ile zayıf dahi olsanız çene altı gıdı bölgesinde sarkmalar zamanla oluşabilir. Daha çok kadınların mustarip oldukları bu durumun ise çözümü de iki tanedir. İlki ameliyat ile gerdirme operasyonu. Bir diğeri ise, günlük uygulayacağınız sadece 7 harekettir. Gıdı yok etme için bizim önereceğimiz yöntem ise her gün uygulamanızı tavsiye edeceğimiz 7 egzersiz hareketidir. Böylece 1 hafta içinde bıçak altına yatmadan bu kötü görüntüden kurtulmuş olacaksınız.

7 Hareketle Çene Altı Gıdı Eriterek Yok Etme

Gıdı yok etme hareketlerini günlük olarak uygularken ilave olarak dikkat edilmesi gerekilen bir hususunda olduğunu şimdiden söylemek istiyorum. Bu ise yaş kaynaklı olmayıp alınan kilolardan ötürü gıdı oluştu ise egzersiz programının da uygulanmasıdır. Bu yüzden ilerleyen yaş haricinde kilo kaynaklı çene altında sarkma oluşanlar için bir de ilave olarak egzersiz programını da paylaşmadan geçmedik. Böylece çok daha hızlı bir şekilde gıdı sarkmasından kurtulmuş olacaksınız. Tabi uygularsanız!

Neden Gıdı Olur? İşte Sarkmasının Sebepleri

Erkeklerden daha çok kadınların dış görünüme değer verdiğini hepimiz biliyoruz. Dış görünüm denildiği zamanda sadece şık giyinmekle olmuyor. Cildimizin de aynı şekilde parlak ve pürüzsüz olması son derece önemli. Cildinizin parlak ve pürüzsüz olmasını istiyorsanız da önce sorunun kaynağına inmenizi tavsiye ederim. Bunun içinde yapmanız gereken karaciğerin arındırılmasıdır. Bunu nasıl yapacağınızı Karaciğeri Temizleyen 6 Tane Besinler Bitkiler 1 Kür  de sizlere açıkladık. Cildin parlak ve pürüzsüz olmasının yanı sıra sarkmalar da dış görünüm açısından bir o kadar önemlidir. Ciltte sarkmaların en göze çarpanı ise çene altında gıdı olarak isimlendirdiğimiz bölgedir. Bu bölgede sarkmaların oluşmasının da iki nedeni vardır. Bunlar ise şunladır.

  • Aşırı kilo alınması
  • İlerleyen yaş

Gıdının neden olduğunu da artık biliyoruz. Peki çene altında oluşan bu bu sarkmaların ister yaşa bağlı olsun isterse kilodan kaynaklı olsun nasıl kurtulabiliriz?

Gıdı Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Gıdı eritme yöntemleri nelerdir? Bunun için size iki tane yol göstereceğiz. Bunlardan ilki kiloya bağlı olarak gıdı oluşması tır. Bir diğeri ise ilerleyen yaştan dolayı çene altı sarkmalarına karşı uygulanması gerekilen yöntemdir. Gıdı eritme için bu bahsedeceğimiz her iki yöntemi de evinizde kolayca uygulayabileceğinizi bilmenizi isterim. Peki, evinizde hatta çalıştığınız iş yerinde dahi gıdı eritmek için uygulanması önerilen bu iki yöntem nelerdir?

  1. Gıdı eritme egzersizleri
  2. Kilo verme

Gıdı eritme için bu yöntemler bu ikisidir. Bu yöntemleri nasıl uygulayacağınıza geçmeden önce kiloya dayalı oluşan çene altı sarkmalarının aynı zamanda gıdı eritme egzersizlerini de uygulaması gerekmektedir. Yani, eğer kilo probleminiz yok ise sadece gıdı eritme egzersizi yapmanı yeterli olurken kilodan kaynaklı çene altı sarkmanız var ise hem kilo verme hem de gıdı eritme egzersizlerini aynı zamanda yapmanız gerekir.

Gıdı eritmek için bu her iki yöntemi nasıl uygulayacağınızı ise aşağıda resimli bir şekilde sizler için açıkladık. Yöntemleri paylaşması bizden uygulaması artık sizden.

Evde Gıdı Yok Etmenin En Kolay Yolu (Egzersizler)

Evde gıdı yok etmenin en kolay yolu egzersizlerden geçmektedir. İster kilodan kaynaklı olsun isterse ilerleyen yaştan ötürü olsun gıdı eritmek istiyorsanız sizlere bahsedeceğimiz bu egzersizleri her gün düzenli bir şekilde yapmalısınız.  En kısa sürede böylece gıdı bölgesindeki yağlar eriyecektir. Yapılan bu egzersizler sayesinde sarkmalar buna bağlı olarak kısa sürede daha gergin bir hal alacaktır.

1- Zürafayı Öpme Hareketi: Bu hareketi yapmak için dik bir pozisyonda oturun. Başınızı tavana yada çok uzun boylu birine bakar gibi yukarı kaldırın. Bu pozisyonu yaparken yukarı doğru ağzınızı öpücük şeklini aldırın. Baş yukarı dudaklar öpücük şeklinde iken içinizden hiç kımıldaman beşe kadar sayın. Bu şekilde zürafayı öpme hakaretini tam beş defa tekrarlayın. blank

2- Yukarı Doğru Çiğneme: Dik bir şekilde oturarak yine tavana doğru bakın. Ağzınızda bir sakız varmış gibi çiğneme hakaretini yapın. Yukarı doğru çiğneme hareketini 20 sefer çiğneme yaparak 5 tekrar yapın. blank

3- Dili Damağa Bastırma: Dik bir şekilde yine oturarak tavana bakalım. Bu pozisyonu aldığımızda zaman da dilimizi damağımıza bastıralım. Bu şekilde iken çene ve ön boyunda gerilimi hissedin. Dili damağa bastırma hareketini 2 saniye bekleyerek 10 defa yapın. blank

4- Dil Egzersizleri: Gıdı eritmenin bir diğer egzersizi ise dil hakaretlerinden geçmektedir. Bu haraketli yaparken de dilinizi mümkün olduğunca dışarı çıkarın. Daha sonra dilinizle burnunuza dokunmaya çalışın. Bir kaç saniye bu hareketi yapın ve toplamda 5 defa tekrarlayın. Bunu yaptıktan sonra da dilinizi bu sefer dışarı çıkarıp çenenize değdirmeye çalışın. Yine dilinizi çeneye götürme egzersizi 5 defa tekrarlayın. blank

5- Yana Germe Hareketi: Yana germe hareketi sadece gıdı eritmekle kalmayıp yüzünüzü de gerginleştirecektir. Uygulamak için başınızı sola çevirin. Çenenizi bu şekilde iken ileri doğru çıkarın. Şimdi aynı şekilde başınızı sağa çevirin. Yine çenenizi öne çıkarın. Bu hareketi her iki şekilde de 5 defa tekrarlayın. blank

6- Gıdıyı Sıkıştırma Hareketi: İki elimizi yumruk şekline alalım. Çenemizin altına bu şekilde iken baskı uygulayalım. Uyguladığımız baskı yeteri kadar güçlü olduktan sonrada 3 saniye o şekilde bekleyelim. Bu hareketi 5 tekrar olacak şekilde uygulayalım. blank

7- Yanakları Gererek Gülme Hareketi: Dişlerimizi sıkarak gülmeye çalışalım. Resimde de göstermiş olduğumuz şekilde uygulandığı zaman boğaz derisinin gerildiğini hissedeceksiniz. Bu hareketi de 5 tekrar olacak şekilde yapmanızı öneririz. blank

Çene altında oluşan gıdıyı eritmek için en etkili 7 egzersiz hareketi bunlardır. Gıdı eritmek için sizlere uygulamanızı önerdiğimiz bu hareketleri ister kiloya bağlı isterse ilerleyen yaştan kaynaklı olsun uygulamanız gerekir. Lakin şöylede bir durum var, eğer kilo kaynaklı gıdı sarkması yaşıyorsanız bu egzersizlere ilaveten bir de gıdı bölgesini eriten kür uygulamanızı tavsiye edilir.

Ameliyatsız Gıdı Eritme Fiyatları (Maske Kür Tarifi)

Gıdınızdan kurtulmak için ameliyat olmaya inanınki hiç gerek yoktur. Ameliyatsız olarak da çok kolay bir şekilde çene altı sarkmalarınızdan kurtula bilirsiniz. Ameliyatsız olarak çene altı sarkmalarından kurtulmanız için ise tavsiye edeceğimiz sizlere iki şey var. Bunlardan ilki yukarıda resimli olarak anlattığımız tam 7 egzersiz hareketin uygulanmasıdır. Bir diğeri ise aşağıda doğrudan gıdı bölgesine uygulamanız gereken kür maske tarifidir.

Hem egzersiz hem de aşağıda bahsettiğimiz kür tarifini uygulamanız halinde ise ameliyatsız olarak çok daha hızlı gıdınızın eridiğini göreceksiniz. Egzersiz hareketlerinin herhangi bir fiyatı yok. Kür fiyatlarını da gelirseniz de bugünün şartlarından 20, 30 TL gibi rakamları geçmeyecektir.

1- Patates Püresi Kürü:

Patates püresi kürü ile sarkan gıdınızı toparlata bilirsiniz. Evinizde çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz patates kürü hazırlanış ve uygulanması ise şu şekildedir.

  • Yapılışı: Orta boy bir patatesi kaynatın. Kaynayan patatesi bir kaşık ile ezin. İçine bir tane yumurtanın beyazı, bir tatlı kaşığı bal koyun ve karıştırın.
  • Uygulanışı: Hazırladığınız bu kürü boynuza uygulayın. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar gıdı bölgenizde bekledikten sonra kürü uyguladığınız bölgeyi yıkayabilirsiniz.

Patates püresi kürü yapılışı ve uygulanışını anlatan videoyu https://www.dailymotion.com/video/x7tjl62 bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

2- Kahve Kürü:

Gıdı sarkmasının önüne geçmenin bir diğer kürü ise kahve ile yapılmaktadır. Kahve kürü ile gıdı sarkmasının önüne geçmek için ise hazırlanış ve uygulanışı ise şu şekildedir.

  • Yapılışı: Kahve fincanı kadar melengiç kahvesini bir cam kaseye ilave edin. Daha sonra içine sumak, rendelenmiş beyaz sabun, yumurta akı ilave dediniz ve karıştırınız.
  • Uygulanışı: Hazırlanan kürü bir tülbent vasıtasıyla çenenize sarınız. 10, 15 dakika kalacak kadar günde bir defa uygulayınız.

Gıdı sarkması için uygulamanız gereken kahve kür tarifini de anlatan videomuz https://www.youtube.com/watch?v=eByc20cNNHw bu bağlantıda yer almaktadır.


BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.