Hibe Kredi

4A SSK Emekli Olunca Ne Kadar (Kaç Lira) Maaş Alacağım? Hesaplama

2023 senesinde özellikle EYT yani Emeklilikte Yaşa Takılanlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesi de şudur. Emekli olunca ne kadar (kaç lira) maaş alacağım? Bunu nereden ve nasıl öğrenebilirim? Hesaplaması nasıl yapılır? Bunun cevabını sizde merak edenler içinde iseniz çok ama çok doru yerdesiniz. Çünkü, 4A hatta 4b prim ödemeleriniz dahil olmak üzere SSK (SGK) üzerinden emekli olunca kaç lira maaş alacağınızı hesaplama yapan harika bir robot var.

4A SSK Emekli Olunca Ne Kadar (Kaç Lira) Maaş Alacağım? Hesaplama

Böylelikle kendiniz tarafından girilecek olan verilere göre, bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım sorusunun yanıtı alabileceksiniz. Nasıl mı? Cevap aşağıdaki sorgulama sayfasında!

Bugün (2023) Emekli Olsam Ne Kadar Maaş Alırım?

Bugün 2023 yılında emeli olsam ne kadar maaş alırım? Staj ve çıraklık EYT kapsamına belki girer de bende emekli olurum diye bunun araştırmasını yaptım. En kolay yoldan da nasıl öğrenileceğini de buldum. Bunu sizlerin de merak ettiğini düşünerek paylaşmak istedim. Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? Cevabını ise kişiye göre değiştirdiğini şimdiden bilmenizi isterim. Bunun en başlıca nedeni yatırılan pirim miktarı tır. Bu nedenle bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım hesaplamasını bizzat kendinizin yapması gerekmektesiniz. Peki ama nasıl? Tabi ki emekli maaşı hesaplama robotunu kullanarak. 😉

4/A Emekli Maaşı Hesaplama Robotu

Geçmiş yıllardaki A4/ A/B hiç fark etmeksizin bugün emekli olsanız kaç lira emekli maaşı alacağınızın hesaplamasını yapabilirsiniz. Bu hesaplamayı yapmak içinde üstelik herhangi bir formüle ihtiyacınız yoktur. Çünkü emekli maaşı hesaplama yapmak için özel olarak bir robot yazılmıştır. Robot üzerinden bugün emekli olunca kaç lira maaş alacağınızı öğrenmek için ise 5 şeyi bilmeniz gerekir. Bunlar ise şunlardır.

 1. T.C. kimlik numaranız.
 2. SSK sicil numarası.
 3. Baba adı.
 4. Nüfusa kayıtlı olduğunuz il.
 5. Gün/ay/yıl olacak şekilde doğum tarihiniz.

4/a emekli maaşı hesaplama robotunu kullanarak ne zaman emekli olacağınızı hesaplama yapmak için gerekli olan bu 5 bilgiden sizlerde eminim benim gibi SSK sicil numaranızın kaç olduğunu bilmiyorsunuzdur. Bu nedenle sizlere SSK sicil numarası nasıl bulunur önce bunu göstermek istiyorum. Sonrasında emekli olunca kaç kira maaş alacağınızın nasıl hesaplama robotunu kullanarak öğreneceğinizden bahsedeceğim.

 1. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine giriş yapalım. (Daha önce e-Devlet şifrenizi girmediyseniz giriniz.)
 2. Açılan sayfada ”SGK Tescil ve Hizmet Dökümü” menüsüne giriş yapınız. (Aşağıdaki resimde ilgili bağlantıyı gösterdim.) blank
 3. Açılan yeni sayfada 4A sicil numaramızı resimde olduğu yerdeki gibi göreceksiniz. blank

SGK sicil numarasının kaç olduğunu bilmeyenler öğrendikten sonra şimdi sıra geldi bugün emekli olursanız kaç lira maaş alacağınızın sorgulamasının nasıl yapılacağına. Bunun içinde de değerli arkadaşlar şu adımları sırasıyla yapalım.

 1. https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ adresine girelim. Karşımıza aşağıdaki resimde olduğu gibi bir sorgulama sayfası çıkacak. blank
 2. Açılan sayfadaki 5 soruyu cevaplayalım ve sonrasında ”Sorgulama” diyelim. blank
 3. Açılan yeni sayfada ”Bakmakla Yüküm Olduğunuz Kişi” varsa ”E” yapalım. Sonra HESAPLA diyelim. blank
 4. Sonunda sizin de resimde görmüş olduğunuz gibi bugün emekli olursanız SSK size kaç lira maaş bağlayacağını görmüş olacaksınız.
 5. blank

Ben emekli olursam kaç lira maaş alacağımın hesaplamasını 19.01.2023 tarihinde yaptım. Bu nedenle yukardaki tabloda 19.01.2023 tarihi yazmaktadır. Hesaplama yaptığım o tarihte emekli olursam da bana devletimiz 5.920.53 TL maaş bağlayacakmış. İnşallah oluruz da alırız ne diyeyim.

İnşallah sizlere çok daha fazla emekli maaşı bağlanır. Ağız tadıyla da yersiniz.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.