Hibe Kredi

40 Yaş Üstüne Özel En İyi Kırışık Giderici Krem Maske Bitkisel Yağlar!

40 Yaş üstü beyler ve bayanların en çok sitem ettikleri konu yüzdeki kırışıklardır. Her ne kadarda Allah vergisi olsa da bu ciltte oluşan bu kırışıklar da bir kader değildir. Çünkü, bir çok özel olarak üretilen kremler sayesinde 15 gün içinde bu kırışıklardan kolayca kurtulabilir, çok sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. Pahalı markalara ait kremleri almaya gücünüz yok ise de evinizde hazırlayacağınız bitkisel kürler ile de yine kırışıklarınızdan çok hızlı kurulabilmektesiniz.

40 Yaş Üstüne Özel En İyi Kırışık Giderici Krem Maske Bitkisel Yağlar!

Yüzdeki oluşan kırışıklar dan kurulmak için sadece günümüzde bitkisel kürler ile farklı marklara ait kremler de yoktur. Bunla birlikte te nerede ise tüm aktarlar da satılan organik yağlar da bu sorunuzu kolaylıkla çözebilir ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmanızı vesile olur.

Kırışıkları Gidermek İçin Ne Yapmalıyız? Yüz Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Ben dahil olmak üzere 40 yaş üstü bay ve bayanların en çok cildinde yaşadıkları sıkıntı yüzdeki kırışıklardır. En göze batan bölgesi anıl ve göz çevresindeki kaz ayakları olmaktadır. Yüzde yaşanan bu kırışıkları gidermek ise elimizde tir. Yüzde oluşan kırışıklıkları nasıl giderilir diyorsanız da bunun için bir çok farklı çözüm önerisi sizlere suna biliriz. Kırışıkları gidermek için ne yapmalıyız diyen erkek ve kadınlar için önereceğimiz bu yöntemler ise şunladır.

 1. Kremler
 2. Bitkisel yağlar
 3. Doğal kürler

Şayet 4. yol olarak cerrahi bir operasyonu düşünmüyorsanız ki! Bana kalırsa hiç gerek yok! Yüzdeki kırışıkları gidermek için bu 3 yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

Yüzde anıl ve göz çevresinde oluşan kırışıkları gidermek için hangi yöntemi tercih etmemiz gerektiğini de bana soruyorsanız, bu aslında biraz da maddiyata bakmaktadır. Çünkü, özellikle kırışıklık giderici kremler şayet herhangi bir indirim yada kampanyayı denk getiremediyseniz fiyatları bir hayli kese yakmaktadır. Kırışık giderici kremleri alacak bir bütçeye sahip değilseniz de ikinci seçenek olarak bitkisel yağları tercih edebilirsiniz. Kırışıklık giderici bitkisel yağları da şayet bütçe ayıramıyorsanız son çözüm olarak doğal kürleri deneyebilirsiniz.

Yüz kırışıklıkları gidermek isteyenler için önerdiğimiz bu 3 yöntem için herkesi düşünerek en iyi olanlarını sizler için paylaşıyoruz. Her bütçeye uygun kremler ve bitkisel yağlar ile evinizde dahi rahatlıkla yapabileceğiniz bu kürlerin neler olduğunu ise aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Evde Yüz Kırışıklığı Nasıl Giderilir? En İyi Ne Gelir?

Evde yüz kırışıklığı nasıl giderilir? En iyi ne gelir? Bunun için sizlere önerimiz iki tanedir. İlki aktarlardan satın alacağınız bitkisel yaparlar ile oluşturacağınız kür tür. Kırışıklık giderici doğal yağların bir çoğunuzun evinde bulunduğunu zannetmediğim için direk aktarlardan alacağınız yağlar dedim.  Bir diğeri ise belki de evinizden dahi çıkmadan mevcut imkanlarla yine oluşturacağınız kırışık giderici kürler tir. Evde yüz kırışıklığı nasıl giderilir için önereceğim bu iki yol da oldukça bütçe dostu tur. Ayrıca, anlatacağım yöntemleri harfiyen uygulamanız durumunda da kozmetik ürünlere taş çıkaracağından da hiç şüpheniz olmasın.

Evde yüz kırışıklı gidermek isteyenler için önereceğimiz yağlar ve kürlerine neler olduğunu ise hemen aşağıdaki başlıkta sizler için anlattık. Evde kırışıklık giderici bitkisel ya ve kürlerin nasıl hazırlanacağının yanı sıra ilgili başlık altın nasıl kullanmanız gerektiğinden de bahsettik. Unutmayın ki! Kırışıklık giderici bitkisel yağ ve kürlerin hazırlanması kadar doğru bir şekilde kullanılması da son derece mühim tir. Peki, hem kırışıklık giderici en iyi doğal yağlar ile kürler hangileridir?

Doğal Kırışıklık Giderici Bitkisel Yağlar Hangileridir?

Kozmetik olmaksızın yüzünüzdeki kırışık ve sarkmalar dan kurulmak için doğal kırışıklık giderici bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Sadece yüzdeki kırışıklıklar için değil bu bitkisel yağlar güneşten dolayı yüzde oluşan lekelerin giderilmesi içinde son derece faydalı olmaktadır. Bitkisel yoldan yüzünüzü bebeksi bir görünüme sokmak için uzmanlar tarafından önerilen bu bitkisel yağların isimleri ise şunlardır.

1- Avokado Yağı Cildinize Çok İyi Gelecektir

blank

Avokadonun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sadece tüketim amaçlı olmayan bu meyve aynı zamanda cildimiz için de bulunmaz bir nimettir. İçeriğinde bol miktarda yağ asitleri, omega yağı ve A vitamini içermektedir. Barındırdığı zengin içeriği sayesinde sadece cildinizi nemlendirip bebeksi bir görünüme sahip olmanıza sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zararlı güneş ışınlarından da korumaktadır. Bu sayede yüzünüzde ince çizgilerin oluşmasına da mani olur. Avokada yağını cildinize nüfus etmeden önce çok daha fazla bir şekilde verim almak isteyenler ise şu karışımı kullanmaları önerilir.

 • 2 yemek kaşığı avokado yağının içine 3 yada 4 damla kadar lavanta yağı ilave dedin. Bir kavanoz içinde yaptığınız bu karışımı güzelce bir karıştırın. Daha sonra tavsiyen gece yatmadan önce yüzünüze sürün.

Aktarlardan yada internet alış veriş sitelerinden 40, 50 TL alabileceğiniz bu karışımı tavsiyen gece yatmadan önce uygulayın. Yaklaşık 5 ila 8 gün içinde cildinizdeki değişimi inanamayacaksınız.

2- Limon Yağı Cildinizi Temizlerken Aynı Zamanda Parlatacak!

blank

Limon yağı özellikle akneye meyilli ciltler için bulunmaz bir bitkisel yağdır. Antioksidan etkisi özelliğiyle cildinizi sadece canlandırmakla kalmayıp oluşan ince çizgiler içinde bulunmaz bir nimettir. Kullanım olarak ise uzmanlar yine gece yatmadan önce cilde uygulanması kanısındadır. Sabah mesai saatleri içinde uygulamak isteyenler ise mutlaka uygulama sonrasın da ciltlerine güneş koruyucu kullanmaları gerekir. Gece yatmadan önce kullanılması önerilen limon yağını ilave bitkisel karışım hazırlanması ise şu şekilde olmaktadır.

 • 50 Ml kadar soğuk sıkım zeytin yağına 3 yada 4 damla kadar limon yağı ilave ediniz.

Hazırladığınız bu karışımı cildinize gece yatmadan önce iyice nüfus edecek şekilde sürünüz. Cildinizi güzelleştiren limon yağından sonra cilt için önereceğimiz diğer bitkisel yağımız ise Lavanta yağı tır.

3- Lavanta Yağı Cildinize İpeksi Bir Doku Kazandıracak

blank

Lavanta yağı bolca antioksidan içermektedir. Ayrıca harika bir de antibakteriyel özelliğine sahiptir. Bu iki özelliği sayesinde cildinizi güzelleştirmekle kalmayıp akne içinde son derece faydalı bir bitkisel yağ tır. Rahatlatıcı olarak da bilenen Lavanta yağı aynı zamanda cilde parlaklık katmakla da kalmayıp ciltteki kırışıkları da gidermek için son derece faydalı olmaktadır. Cilt güzelliğiniz için Lavanta yağı kullanacakların uygulaması gerekilen karşım ise şu şekildedir.

 • 50 Ml Hindistan yağının içinde 3 veya 4 damla kadar Lavanta yağ ilave ediniz. Oluşturduğunuz bu karışımı iyice karıştırın ve gece yatmadan önce cildinize uygulayın.

Düzenli bir şekilde yüzünüze uygulayacağınız bitkisel Lavanta ve Hindistan yağı sayesinde harika bir cilde 10 gün içinde kavuşmuş olacaksınız. Cilt için önerilen bitkisel yağlardan Lavanta sonrasında ise üzüm çekirdeği yağı da gerçekten mucizeler yaratmaktadır. Nasıl mı?

4- Üzüm Çekirdeği Yağı Kırışıklık Giderici Harika Bir Bitkisel

blank

Ciltteki kırışıkları giderici bitkisel yağlar içinde önerilenler içinde üzüm çekirdeği yağı da gelmektedir. E vitamini içeriği sayesinde cildi çok hızlı bir şekilde onarmakta harika bir görünüm kazandırmaktadır.  Cilt tarafından çok hızlı bir şekilde emilim sağlanır. Bundan dolayı da etkisini çok kısa vadede gösterir. Üstelik üzüm çekirdeği yağı hazırlamak için de herhangi bir ilave bitkisel yağ karışımına da gerek yoktur. Bundan dolayı da direk kullanıma geçebilirsiniz. Nasıl kullanırız diyorsanız ise yapmanız gereken;

 • Üzüm çekirdeği yağını direk cildinize uygulayın. İyice cildiniz emene kadarda masaj yapınız. İşte hepsi bu kadar.

Cilt güzelliğiniz için üzüm çekirdeği yağını bulamayanlar için önereceğimiz diğer bir bitkisel yağ ise havuç tohumu yağı tır.

5- Havuç Tohumu Yağı Cildinizi Canlandıracak!

blank

Havuç tohumu yağı cildi nemlendirmenin yanı sıra canlandıran da bir bitkisel yağ olmaktadır. Bunlara ilaveten havuç yağı iltihap sökücü özelliğine de sahiptir. Cildinizde havuç yağı kullanarak en iyi verimi almak için ise bir çak bitkisel yağ ile kür hazırlamanız önerilir. Havuç yağı kürü nasıl hazırlanır ve uygulanır diyorsanız da yapmanız gerekenler şu şekildedir.

 • 2 Çay kaşığı avokado yağına 2 damlada havuç yağı ilave ederek karıştırın. Havuç yağı kürümüz hazır! Uygulamak için ise parmak uçlarımızla yada bir pamuk vasıtasıyla cildimizdeki sorunlu bölgelere uygulayalım.

Havuç tohumu yağı hazırlanması ve uygulanması da bu şekilde tir. Şimdi sıra geldi cildimizdeki kırışıkları giderici en iyi diğer bitkisel yağımızın ne olduğuna.

6- Zeytin Yağı Cildinizi Besler Mükemmel Bir Görünüm Sağlar

blank

Özellikle soğuk çekim zeytin yağının nelere faydası yok ki! Sadece vücudumuzun sağlığına fayda sağlamakla kalmayan zeytin yağ, cildimiz için de sonra derece önemli bir bitkisel yağdır. Yüzünüzdeki kırışıklar ellerinizde ki çatlaklar için zeytin yağ son derece bir bitkisel yağ olmaktadır. Hele bir de aşağıdaki anlattığımız şekilde bir kür hazırlamanız durumunda zeytin yağı uygulamasından en üst düzeyde verim alabilirsiniz.

 • Zeytin yağ uygulamasından en üst düzey verime alabilmek için 1 tatlı kaşığı zeytin yağ içine 2 veya 3 damla kadar limon suyu ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı da uyumadan önce cildinizdeki sorunlu bölgeye uygulayın.

Bir hafta içinde zeytin yağının harika etkisini sorunlu cilt bölgenizde göreceksiniz.

7- Nar Çekirdeği Yağı Cilt Sağlığı İçin 1 Numara!

blank

Nar çekirdeği çiçeği yağı cildinizin sağlık bakımında en iyi koruyan bitkisel yağlar içinde yer alır. Kanser ve akne gibi cilt sorunlarınız için nar çekirdeği yağı bulunmaz bir bitkisel şifa kaynağıdır. Sadece cilt hastalıkları ile mücadele etmekle kalmayan Nar çekirdeği yağı aynı zamanda kırışık giderici olarak da bilinmektedir. Göz ve anıl çevresindeki ince çizgilerin yok edilmesi için Nar çekirdeği yağı harika bir doğal çözüm olmaktadır. Kür olarak hazırlanarak kullanılması önerilen nar çekirdeği yağı hazırlanması ve uygulanması ise şu şekilde tir.

 • 2 Yemek kaşığı nar çekirdeği yağının içerisine 3, 4 damla kadar da lavanta yağı ilave ediniz. İyice karıştırdıktan sonra da cildinizdeki sorunlu bölgeye yedirerek sürün.

Nar çekirdeği yağının etkisini görünce bu bitkisel yağdan bir daha vaz geçemeyeceğinizi düşünmekteyiz. Her gün düzenli bir şekilde tabi uygularsanız 🙂

8- Akne Egzamaya (Dermatit) Gül Hastalığına Biberiye Yağı En İyisi

blank

Bir çok cilt hastalıkları vardır. En yaygın görüneni ise egzama, (Dermtatit) Gül hastalığı ve Akne gelir. Ciltle oluşan bu 3 sağlık problemi de görünüm bakımında da hiç hoş karşılanmaz. Tedavisi için ise önerilen en iyi bitkisel yağ Biberiye yağı tır. Dudaklarınızda dahi oluşan cilt sorunları için bile Biberiye yağını hiç çekinmeden kullanabilirsiniz. Doğal bitkisel Biberiye yağının kullanımı ve hazırlanması ise şu şekilde olmaktadır.

 • Yaklaşık olarak 2 kaşık Hindistancevizi yağının içerisine 3, 4 damla kadar Biberiye yağı damlatın.

Egzama, Gül hastalığı mücadelesinden son derece tesirli olan Biberiye yağı kürümüz bu şekilde hazır olmuş olacaktır. Kullanımı ise sorunlu bölgeye gece yatarken yedirerek sürmeniz tir.

9- İltihap Kızarıklık Cilt Sorunları Çözümüne Kuşburnu Çekirdeği Yağı

blank

Kuşburnu çekirdeği yağı bol miktarda linoleik asit ve E vitamini içermektedir. Bu içeriği sayesinde de yüzde oluşan iltihap ve kızarıklık tedavi için son derece yararlı bir bitkisel yağ tır. Yüzdeki yada ellerdeki kızarıklık ve iltihabının yanı sıra kuşburnu çekirdeği yanın diğer bir özelliği ise ciltteki yaşlanmayı geciktirmesi tir. Yaşlılık korkusu olanlar için bu nedenle kuşburnu çekirdeği yağının düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye edilir. Etkili bir kullanım için ise hazırlanması gerekilen kür ise şu şekildedir.

 • 2 Yemek kaşığı zeytin yağı içerisine 3 yada 4 kaşık kadar kuşburnu çekirdeği yağı ilave edin. Bir araya getirmiş olduğunuz karışımı tavsiyen tahta bir kaşık ile karıştırın. Daha sonra kürünüzü cildinizdeki ihtiyaç duyulan bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Cilt sağlığı ve güzelliği için tavsiye edilen bitkisel doğal yağlar bu şekildedir değerli takipçiler. Şimdi yüzdeki kırışıklığı giderici en iyi bitkisel kürün ne olduğundan sizlere bahsetmek istiyorum.

Yüzdeki Kırışıklığı Giderici Bitkisel Kürler (Evde Botoks)

Yüzdeki kırışıklıkları giderici olarak sizlere tam 2 tane bitkisel kür tarifi vereceğiz. Kırışıklık giderici kürlerimizin mimarı ise herkes tarafından bilinen işinin profesörü sayın İbrahim SARAÇOĞLU bey efendiden tir. Evinizde kolayca yapabileceğiniz kırışıklık giderici bu kürler adeta yüzünüze botoks etkisi de yaratacaktır.

Biliyoruz! Piyasa da bir çok yüzdeki kırışıklık giderici için bitkisel kürler tarifi var. Hatta sayın SARAÇOĞLU tarafından da tavsiye edilen bir çok bitkisel kırışıklık giderici kür mevcuttur. Ama bizim bu noktada ayrıcalığımız bir çok bay ve bayan tarafından uygulanmış ve en iyi neticeyi alan bitkisel kürü sizlerle paylaşmamızdır. Şimdi hazırsak hadi yüzdeki kırışıklığa en iyi gelen bu iki bitsek kürü nasıl yapılacağını malzemeleriyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

1- Yoğur Otu Kürü:

Prof.Dok. İbrahim SARAÇOĞLU tarafından yüzdeki tüm kırışıkları giderici için tavsiye edilen kürlerin başında yoğurt otu kürü gelmektedir. Peki yoğurt otu kürü nasıl yapılmaktadır?

Malzemeler:

 • Nisan ve Mayıs aylarında daha çok taze olarak bulunan yoğurt otu
 • Su

Yapılışı:

Yarım liste suyu herhangi bir tencerede kaynatınız. Kaynamakta olan suyun içine yoğurt otunu ayın ve kısık ateşte 6 dakika kadar kaynatın. 6 Dakika dolduktan sonrada hazırladığınız kürü süzün.

Uygulanışı:

Hazırladığınız yoğurt otu kürünü ılıyınca 15 dakika boyunca yüzüne sürün. En iyi etkiyi almak için gündelik olarak yaparak her gün gece yatarken uygulamanız önerilir.

2- Elma Kayısı Kürü

Prof. Doktor İbrahim SARAÇOĞLU tarafından cilde adeta botoks etkisi yapan bir diğer önerilen kür ise elma, kayısı kürüdür. Yapılışı ve uygulanması son derece kolaydır. Yılın her mevsimi kolayca yapılarak cildinize uygulaya bilirsiniz. Nasıl yapılacağı, gerekli olan malzemeler neler? Yüzünüze nasıl uygulanacağını ise aşağıda sizler için tarif ettik.

Malzemeler:

 • Elma (Sert kırmızı)
 • Kayısı (Sert)

Yapılışı:

Kırmızı elmanın kabuğunu ince olarak soyun. Daha sonra sert bir kayısıyı ortadan ikiye bölün. Ufak bir tencereye iki Türk kahvesi fincanı kadar su ilave edin. Sonra hazırladığını elma ve kayısıyı ilave ederek 5, 6 dakika kaynatarak lapasını yapın. Son olarak mikserden geçirin.

Uygulanışı:

Elma, kayısı kürünü uygulamaya geçmeden önce yüzünüzdeki tüm kozmetikleri yıkayarak çıktığından emin olun. Daha sonra hazırladığınız kürü yüzünüze kalın bir şekilde sürün. 30 dakika kadar yüzünüzde dursun. 10. Dakikadan sonra etkisini görmeye başlayacaksınız.

En İyi Karışıklık Giderici Krem Tavsiyesi (Kullananlar Burada)

40 Yaş üstü bay ve bayanların çoğunda artık yüzde kırışıklar boy göstermeye başlar. Çoğunlukla bu kırışıklar anıl ve göz çevresinde oluşur. İlerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan bu kırışıkları ortadan kremler vasıtasıyla kaldıra bilirsiniz. Hatta kırışık giderici için tavsiye ettiğimiz bu en iyi kremleri düzenli bir şekilde kullanmanız halinde yaşlanmayı bir en az 10 yaş erteleyebilmektesiniz. Benimde kullandığım, kullanıcılar tarafından da en iyi yorumları almış olan peki bu kırışıklık giderici kremler hangileridir?

blank

 1. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem (Resim bana ait kendimde kullanmaya başladım.)
 2. Sebamed Wrinkle Filler Moisture Cream
 3. Nivea Q10 Kırışık Karşıtı Yüksek Güneş Korumalı Gündüz Kremi Gkf30
 4. PROCSIN Gözenek Sıkılaştırıcı Kolajen Seti
 5. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum
 6. Nivea Yaşlanma ve Leke Karşıtı 50 Faktör Yüz Kremi
 7. Ialuset Hyaluronik Asit Krem
 8. Bee’o Apibeauty Arı Zehirli Propolisli Arı Sütlü Anti-Aging Yüz Bakım Kremi
 9. Lierac Sunissime Fluide Protect Anti-Age Global SPF50 +
 10. Avon Anew Renewal Power Serum

En iyi kırışıklık giderici krem için size tam 10 tane marka sıraladık. Bu markaların içinde listemizde 1. olanını bende kullanmaya başladık. Gerçekten etkisini 3. kullanışta göstermeye başladı. Kırışıklık giderici doğal yağlar ve kürler ile uğraşmak istemeyenler bu kremleri deneyebilirler. Fiyatlarına gelince de şuan 80 TL gibi oldukça makul bir fiyatla başlamakta, markasına göre 400 TL kadar çıkabilmektedir. Satın almak isteyenler için ise en iyi fiyatı da sanırım bu bağlantıdaki internet alış veriş sitesi sunmaktadır.

YASAL UYARI! Sayfada yer alan tüm kürler, bitkisel yağlar ve kremler tavsiye niteliğindedir. Doktorunuza danışmadan kullanılması önerilemez!

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.