Hibe Kredi

10 Bin TL Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Müjdesi

10 Bin TL Çiftçilere Faizsiz Bereketli Kredi Müjdesi

12 ay vadeli olarak 10.000 TL çiftçilerimize tamamen faizsiz olarak kredi verilecektir. Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla verilecek olan ‘Bereketli Kredi’ paketinde aranan en büyük şart ise şudur. Geçmiş dönemlerde çiftçilerimizin kullanmış oldukları tarımsal kredilerin taksitlerini zamanında ödemiş olmasıdır. Aranan diğer şartlarında sağlanması halinde çiftçilerimizin en çok ihtiyacı olan; mazot, ilaç, yem, gübre ile tohum harcamaları için 10 bin TL kadar faizsiz kredi verilecektir. Peki, adının Bereketli Kredi olarak isimlendirilen Ziraat bankası tarafından da finanse edilecek olan bu krediye kimler nasıl ve ne zaman başvuru yapabilirler?

10.000 TL Çiftçilerimize Faizsiz Bereketli Kredi Verilecek (Detaylar)

Devletimizin çiftçilerimize sağlamış olduğu finansal destekleri bir çoğumuz bilmekteyiz. Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat bankası iş birliğiyle bir çok nakit olanağı çiftçilerimize çeşitli paketler halinde sağlanmaktadır. Çiftçimizin başvuru yapacağı kredi paketine göre de faiz oranları ve geri ödeme vadeleri değişiklik gösterdiğini biliyoruz. Bizler şimdiye kadar siz değerli çiftçilerimize sunulan bütün Ziraat bankası tarımsal ve hayvansal kredilerinin imkanlarını farklı iki sayfada paylaştık. Bunlardan bir tanesi Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 3 Kat Daha Avantajlı (Tarımsal) da bir diğeri ise de Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi sayfamızda bulunmaktadır. Sizler için yapmış olduğumuz bu iki çalışma içerisinde en son gündeme gelen ‘Bereketli Kredi’ imkanlarının detayları yer almamaktadır. Bu nedenle ekim 2020 tarihi ile hayatımıza dahil olan 10 bin TL faizsiz Bereketli Kredi için ayrı bir sayfa açmak istedik.

blank

Çünkü; şartlara uygun olan bütün çiftçilerimize verilecek olan 10.000 TL Bereketli Kredi paketinin önümüzdeki senelerde daha da kapsamlı bir hale geleceğinden eminiz. Şuan, şartlara uygun olmanız halinde her ne kadar 10 bin TL faizsiz üst limit konulsa da bu miktar ilerleyen senelerde 20.000 hatta 30.000 TL kadar rahatlıkla olacaktır. Peki, Tarım Kredi Kooperatifi tarafından sağlanacak olan faizsiz olarak mazot, ilaç, gübre ve tohum gibi zirai ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu kredinin başvuru şartları nedir?

Bereketli Kredi Başvurusunun Şartları Nedir?

Bankalardan kredi yada devletten hibe alacaksanız şayet mutlaka bir şartının olduğunu biliniz. Hatta bu şartlar çoğunlukla birden daha fazlada yer almaktadır. Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası aracılığıyla verilecek olan faizsiz Bereketli Kredi paketinin de aynı şekilde şartları vardır. Şartlara bakıldığı zaman medyaya yansıyan sadece bir tanesi gözükmektedir. O da çiftçimizin bir sezon önceki çekmiş olduğu tarımsal kredinin taksit ödemelerini zamanında yapmış olmasıdır. Peki, sizce de Bereketli Kredi kullanmak isteyen çiftçilerimizden tek bu şart mı istenilmektedir? Bence hayır, bunun haricinde bana kalırsa sizlerden şu şartları da isteyeceklerdir.

 1. ÇKS belgenizin bu sene içinde güncellenmiş olması.
 2. Kredi kullanacakların TARSİM sigorta başvurusunda bulunması. Oranları TARSİM Hayvan Sigortası Fiyatları Ne Kadar? Yüzde 50 Hibe de bulabilirsiniz.
 3. Devletin hiç bir kurumuna vergi borcunuzun olmaması gerekir. (BAĞKUR-SGK gibi)
 4. Kredi notu sorgulamasının olumlu olması aranır. 1 Kredi Notu Ne Kadar Olmalı 2 En Yüksek Kredi Puanı Kaçtır? detaylar yer almaktadır.

Bizce geçtiğimiz sezonda çekmiş olduğunuz tarımsal kredilerin taksitlerini zamanında ödemenin haricinde sizlerden bu şartlar da istenilecek tir. Tabi bu üstüne basarak söylemiş olduğum gibi şimdilik bir tahmin. Çünkü daha Bereketli Kredi kullanan çiftçimiz yok ve başvuruların tarihlerine de biraz zaman var. Peki, başvuru demişken hadi bir de bu konuya şimdi açılık getirelim.

Bereketli Kredi Başvurusu Nasıl Ne Zaman Yapılacak?

Başlangıç olarak aslına bakarsanız 10 bin TL faizsiz olarak kredi verilmesi bence harika. Rakamdan ziyade böyle bir olanağın çiftçilerimize sağlanması çok daha önemlidir. Bunun nedeniyse devletimiz tarafından adı konulan projelerin süreklilik arz etmesidir. Bu sene 10.000 TL olarak faizsiz olarak verilen Bereketli Kredi bir da ki sefere 20.000 TL olarak verilir. Umarım benim kurmuş olduğum empatiye sizlerde hak veriyorsunuzdur. Her neyse şimdi günümüze gelecek olursak yukarıda bahsetmiş olduğum şartlara uygun olmanız durumunda 10 bin TL Bereketli Kredinin başvuru nasıl ve ne zaman yapılacak. Biz buna gelelim.

Tarım ve Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Dr. Fahrettin POYRAZ bey efendi Bereketli Kredi başvuruları için tarih olarak 2021 Ocak, Şubat ve Mart aylarını gösterdi. Ayrıca, POYRAZ başvuru yapacak olan çiftçilerimize adres olarak da ortağı oldukları Tarım İl Müdürlüklerini işaret etti. Başvuruların ne zaman nereye de yapılacağına değindiğime göre şimdi en çok merak edilen diğer bir konuya geliyorum. O da kimler ne kadar çekecek ve ödemesi ne kadar olacak?

Ne Kadar Bereketli Kredi Çekebilirim? Kaç TL Öderim? (Hesaplama)

Faizsiz olarak verilecek olan Bereketli Kredinin miktarı 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Peki, yukarıda bahsetmiş olduğum tüm uyan çiftçilerimizin hepsi mi 10 bin TL kullana bilecek? Cevap; hayır! 2021 senesinde traktör yada iş makinesine alacağınız mazot ve ya ihtiyacınız olan gübre, tohum gibi giderleriniz için şartlara uygun olan bütün çiftçiler bu miktarlardan yararlanamayacak. Bunun hesaplaması peki nasıl yapılacak? Yani, ne kadar faizsiz olarak Bereketli Kredi çekebileceksiniz?

 • Cevap: 2019-2020 sezonunda kullanmış olduğunuz tarımsal kredinizin %10 oranına kadar Bereketli Kredi çekebilirsiniz.

Yani geçtiğimiz sezon hiç tarımsal kredi kullanmadıysanız bu krediden yararlanamazsınız. Yada 50 bin TL çektiyseniz %10 oranı olan en fazla 5 bin TL faizsiz olarak Bereketli Kredi kullana bilirsiniz. Peki, 100 bin TL üzeri tarımsal kredi kullananlar ne kadar Bereketli Kredi kullana bilecek? Bununda cevabı çok net! Üst limit 10.000 TL olduğu için isterlerse 200 bin TL çeksinler bu limit üzerinde Bereketli Kredi kullanamazlar. 12 ay vadeli olarak en fazla verilen Bereketli Kredinin geri ödemesi ise farklı tutarlara göre şu şekildedir.

Miktar Vade (Ay) Aylık Ödeme
1.000 TL 12 83 TL
2.000 TL 166 TL
3.000 TL 250 TL
4.000 TL 333 TL
5.000 TL 416 TL
6.000 TL 500 TL
7.000 TL 583 TL
8.000 TL 666 TL
9.000 TL 750 TL
10.000 TL 833 TL

Sizin için yapmış olduğum hesaplamaya herhangi bir sigorta ve işlem ücret kesintisi ilave edilmediğini bilmenizi isterim. Şimdiden bu müjdeli haber hepimize hayırlı olsun. Videomuzu da izlemenizi öneririm.

BİZİ LÜTFEN DEĞERLENDİRİN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. RAMAZAN ÜNAL-050690774411 dedi ki:

  merhabalar ben hiç kredi çekmedim ama bu yıl çekme zorunluluğum oldu mecbur kaldım 43 dekar arazim var bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz *koperatife hiç kaydım yok

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu krediden yararlana bilmeniz için geçtiğimiz sene kredi kullanmış olmanız gerekiyor. İlk defa çekecekseniz ise oda kaydınızın olması gerekmektedir.

 2. bekir bekdaş dedi ki:

  2014 YILINDA ZRAAT SANKASINDAN 20 TL TRAKTÖR KREDİSİ ÇEKTİM ÖDEDİM BEN 10.000TL OLAN FAİZSİZ KREDİDEN YARRMANABİLİRMİİYİM

 3. Sönmezasma dedi ki:

  Ben arıcılık yapiyorum 5 adet buyuk baş var 15 000 kiredi kullanmak istiyorum